26 października 2023 roku był dniem szczególnym dla społeczności Collegium Humanum. Tego dnia w kampusie przy Al. Jerozolimskich 133A w Warszawie odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024. Ta data była podwójną okazją do celebracji, ponieważ nie tylko rozpoczęto kolejny rok nauki, ale także dokonano otwarcia nowej siedziby Uczelni.

Nowa siedziba Collegium Humanum to prawdziwa perełka nowoczesności i technologii. Wyposażona w zaawansowane narzędzia edukacyjne, staje się miejscem, w którym przyswajanie wiedzy staje się bardziej efektywne i dostosowane do wymogów dzisiejszego świata. Profesor dr hab. Paweł Czarnecki, rektor Uczelni, podkreślił, że to dzięki zaufaniu studentów, którzy utrzymują uczelnię swoimi wpłatami, możliwe było otwarcie tego nowoczesnego kampusu. To miejsce stworzone z myślą o studentach, którzy teraz będą mieć lepsze warunki do nauki.

Uroczystość była również okazją do spotkania wielu ważnych osobistości, partnerów uczelni, przedstawicieli biznesu, władz państwowych oraz samorządowych. Wydarzenie to było także świadectwem ekspansji Collegium Humanum, które włączyło do swojej rodziny Akademię Medyczną Humanum, co z pewnością poszerzy zakres oferowanych programów edukacyjnych.

Od prawej: Profesor dr hab. Paweł Czarnecki, CEO Robot MIKA

Jednym z najważniejszych momentów tego wyjątkowego dnia było nadanie tytułu profesora honorowego robotowi Mika, który jest eksperymentalnym CEO firmy Dictador. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla zaangażowanie uczelni w rozwijanie nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji. W przemówieniu robot Mika podziękował za to wyróżnienie i podkreślił, że jest to ukłon w stronę ludzkiego umysłu, w którym narodziła się idea sztucznej inteligencji.

Rozbudowa oferty programowej uczelni to kolejna istotna zmiana. Studenci Collegium Humanum teraz mają możliwość kształcenia się na nowym kierunku – MEDIA, z wieloma specjalnościami do wyboru. Do współpracy zaproszeni zostali wybitni profesorowie, specjaliści, dziennikarze i znani artyści, tak jak Irena Santor i Krzysztof Cugowski, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie młodym adeptom mediów.

Od lewej: Profesor dr hab. Paweł Czarnecki, Prezydent Václav Klaus

Misją Collegium Humanum jest dostarczanie studentom zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Wykład inauguracyjny pt. „Edukacja i nowe technologie droga do sukcesu” wygłosił Rafał Brzoska, założyciel i prezes Zarządu Grupy InPost, dzieląc się swoją drogą do osiągnięcia sukcesu i cennymi wskazówkami dla studentów.

Rafał Brzoska-założyciel i prezes Zarządu Grupy InPost

Collegium Humanum to również uczelnia o międzynarodowym wymiarze kształcenia, z filiami w Polsce i za granicą. To instytucja, która zdobyła uznanie i wiele nagród za swoje standardy jakościowe i innowacyjne podejście do edukacji. To miejsce, gdzie wspólnotowość, humanizm, nauka oraz nowoczesne technologie idą w parze.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 była z pewnością dniem, który na stałe wpisze się w historię Collegium Humanum, jako moment, w którym otwarto nowe możliwości nauki, innowacji i rozwoju dla studentów i całej społeczności akademickiej.

Od prawej: Profesor dr hab. Paweł Czarnecki, Tomasz Misiak

Udostępnij:
Exit mobile version