Architektura Biznes Wiadomości

Przełom na rynku deweloperskim. Trójmiasto Innowacji wkracza na poziom 5:0

Adam Selonke o deweloperskich innowacjach 2021.

Trójmiasto, jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w Polsce. Zachwyca roślinnością, morskim entourage’m, a w obecnej chwili również niezwykle szybko rozwijającym się budownictwem w innowacyjnej technologii. Obecnie, mieszkania nad morzem, są niezwykle pożądanym towarem, zarówno dla klientów indywidualnych jak również funduszy. Więcej w artykule “Rynek Nieruchomości”

DanutaNiemiec- Pixabay

Do niedawna, Gdynia była najmniej turystycznym miastem spośród wielkiej Trójki, obecnie jednak ta tendencja się zmienia. Liczba poszukiwanych tam mieszkań wzrasta, wartość rynku deweloperskiego w ciągu roku zwiększyła się o 36%.

Nadmorskie, luksusowe apartamenty, wykonane z nowoczesnych technologii z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, już wkrótce umożliwią realizację najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych projektów.

Adam Selonke, Prezes Grupy Spółek Invest Sarko, twórca innowacji mieszkaniowej AXS Residence, Mile-Yard, opowiada o wizji deweloperskiej, która już za chwilę będzie dostępna na rynku.

Państwa inwestycje fokusują się głównie na Gdyni, dlaczego? 

Mimo, że inwestuje również w inne obszary kraju, prowadzę weryfikację najatrakcyjniejszych lokalizacji mieszkaniowych na terenie całej Polski, a w ostatnim czasie również poza jej granicami uważam, że  Gdynia to miasto przyszłości. Miejsce przyjazne mieszkańcom, turystom. Z jednej strony oferujące nadmorski spokój, relaks na plaży, w nowoczesnych parkach, skwerach, przepięknych restauracjach, z drugiej natomiast cały obszar B2B, ma do dyspozycji najnowocześniejsze w Polsce biurowce, Pomorski Park Naukowo Technologiczny.

Gdynia według rankingu Indeks Millennium 2020 to jeden z najbardziej innowacyjnych regionów w Polsce. To właśnie tutaj powstają nowe technologie, które pomagają w szybkim rozwoju. Miejsce przyciąga gigantyczną liczbę osób pracujących w sektorze badawczo-rozwojowym i tworzy setki patentów rocznie. Chcemy inwestować tylko w obszary, które mają potencjał wizerunkowy, biznesowy, turystyczny.

Dlatego właśnie Gdynia jest w mojej ocenie, najbardziej pożądanym miastem na którym m.in. fokusuje swoje aktywności biznesowe, w kolejnych latach.

Co takiego innowacyjnego oferują Pana inwestycje?

Każda inwestycja, dedykowana jest innej grupie docelowej. Niezwykle ważnym elementem jest aby już na początku projektowania, określić do kogo kierujemy ofertę, pamiętać o doprecyzowaniu potrzeb poszczególnych klientów.

Kacze Buki to tworzona innowacyjna dzielnica Gdyni, która posiadać będzie pełną infrastrukturę, zielone tereny, sklepy, parki, szkołę, fitness klub.. Miejsce przyjazne rodzinom, jednocześnie poprzez architekturę, naturalne materiały budowlane, wykończeniowe, daje poczucie prestiżu, nowoczesności. Nie zapominamy również o jak bardzo ważnych w dzisiejszych czasach rozwiązaniach ekologicznych, wspierających klimat np. wentylacji hybrydowej, panelach fotowoltaicznych na dachu czy urządzeniach retencyjnych.

Pierwszą z inwestycji, która zapoczątkowała powstanie nowej dzielnicy jest Zielona Laguna.

Invest Sarko

Dodatkowo, już wkrótce pojawi się aplikacja mobilna na IOS i Android, dedykowana mieszkańcom, dająca gigantyczne możliwości związane z ich inwestycjami, zarządzaniem lokalami, usterkami, dodatkowo zintegrowana z usługami będącymi w pobliżu.

To przełom na rynku deweloperskim.

Chcemy aby mieszkańcy czuli komfort, wyjątkowość miejsca zarówno poprzez elementy architektoniczne, jak i integrację z najpiękniejszym w mojej opinii, nadmorskim miastem- Gdynią.

Już wkrótce na rynku pojawi się elitarna inwestycja firmy Mile-Yard, AXS Residence, która będzie budować apartamenty w najlepszych lokalizacjach w Polsce, zawsze przy najbardziej korzystnych punktach pod względem infrastrukturalnym i komunikacyjnym. Tak aby szybko można było się przemieścić w dowolne, wybrane przez siebie miejsce. Pierwszy etap to elitarna rezydencja, znajdująca się w samym sercu Gdyni. Projekt architektoniczny został stworzony przez jedną z najbardziej prestiżowych pracowni architektonicznych BJK Architekci. 

AXS Residence Gdynia

Pierwszy z budynków sieci, powstanie przy planowanym parku i przystanku kolejki miejskiej aby zapewnić idealną komunikację. W towarzystwie biurowców, oficyn, sklepów czyli miejsc gdzie jest największe zapotrzebowanie na wynajem mikro, luksusowych apartamentów.

Nieszablonowy design, luksusowe wnętrza wykonane z naturalnych materiałów jak kamień, najwyższej jakości drewno, innowacje technologiczne zintegrowane z budynkiem, to oferta dla osób preferujących prestiż, komfort, poczucie luksusu i wyjątkowości. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieli prywatną siłownię, pokoje biznesowe do przyjmowania gości firmowych oraz zielone patio, mini park, dający poczucie relaksu, spokoju.

To również oferta dla wszystkich tych, którzy mieszkają w różnych miastach w Polsce, bez dostępu do morza, pragną znaleźć odskocznię od codziennych wyzwań, emocje związane z naturą, odpoczynkiem ale w najwyższych standardach.

Mieszkania więc w większości będą małe od 20 metrów ale również na ostatnich kondygnacjach, oferta przewiduje apartamenty LUX dla wymagającej klienteli.

Wszystko w najwyższych standardach, jakości budowlanej i architektonicznej.

Niezwykle ważnym elementem jest, iż większość apartamentów, posiada widok na morze i panoramę Gdyni. 

Każdy mieszkaniec, będzie miał do dyspozycji aplikację zintegrowaną ze wszystkimi funkcjonalnościami, które oferuje AXS Residence, w tym kontrola wynajmu, bookowanie sal biurowych, pralni, fitness klubu.

Jakie innowacje są lub będą u Państwa wykorzystane? To chyba niespotykane w obszarze deweloperskim? 

Proces innowacyjności, jest napędzany przez rozwój miast oraz gospodarek, przyrost populacji, a także przez rewolucję Big Data zachodzącą w obszarze komunikacji i przetwarzania danych. Można również zaobserwować wzrost wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w obszarze całego procesu budowlanego.

Branża budowlana zaczyna przechodzić proces cyfryzacji na szeroką skalę. Nowe technologie w budownictwie pozwalają usprawnić przebieg procesu budowlanego i zoptymalizować koszty z nim związane. Wykorzystujemy więc m.in:

Aplikacje mobilne o których wspomniałem, BIM czyli wirtualny model budynku, kompleksowe cyfrowe odwzorowanie fizycznych i funkcjonalnych cech danego obiektu, sztuczną inteligencję AI do analityki, planowania i opracowywania projektów. Dodatkowo wykorzystujemy rozszerzoną rzeczywistość, dającą spektrum możliwości w tym skuteczniejsze wizualizowanie pomysłów wobec inwestycji i najważniejsze to wykorzystanie zaawansowanych technologicznie materiałów zdolnych do magazynowania ciepła i posiadających właściwości samoregeneracyjne.

Co więcej, opracowujemy budynki pod kątem filtrowania miejskiego powietrza ze smogu. Nowoczesne materiały budowlane stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i otwierają nowe możliwości w projektowaniu inwestycji budowlanych.

Planujemy stać się innowatorem deweloperskim, wyznaczającym trendy w zakresie innowacyjności od koncepcji po użytkowanie naszych przestrzeni.

Jakie macie Państwo plany na najbliższe lata? 

Za chwilę kolejne inwestycje w różnych miejscach w Polsce, natomiast integralną kwestią, która pojawiać się będzie w każdym przedsięwzięciu to innowacje technologiczne, które stosujemy. Nowoczesne technologie w budownictwie oraz innowacyjne materiały budowlane oraz zarządzanie apartamentami poprzez telefony komórkowe mieszkańców. 

Nie wyobrażam sobie bowiem przyszłości bez pełnej integracji innowacji budowlanej z digitalową.

Red. Anna Olczyk-Lesz

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like