Władimir Putin to jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie. Na próżno jednak szukać informacji o jego życiu prywatnym, gdyż są one bardzo chronione i tylko niektóre z nich przenikają do mediów.

Nic więc dziwnego, że każda wzmianka na temat rodziny Putina wzbudza ogromną sensację. W artykule przedstawimy Wam kilka ciekawostek z życia prywatnego największego włodarza na świecie:

Źródło: Instagram: mrpresidentputin

Ze swoją żoną Ludmiłą, prezydent ma dwie córki- Katarinę, która urodziła się w 1986 i urodzoną w roku 1987 Marię. Pierwsza z nich została endokrynologiem, pomimo, iż marzyła o tym, by być menadżerem. Maria natomiast ukończyła studia orientalistyczne i ponoć nawet pracuje w zawodzie, chociaż jej marzeniem było projektowanie wnętrz. Nieoficjalnie mówi się także, że obdarzyła Putina wnukiem, urodzonym w 2012 roku.

O tym, że Władimir ma słabość do kobiet krążą legendy. Jedną z kochanek Władimira miała być Svetlana Krivonogikh, z którą zdaniem niektórych – prezydent ma córkę. Co ciekawe, zaledwie miesiąc po urodzeniu Jelizawiety „Luizy” Krivonogikh, stała się ona posiadaczką m.in. wartego 4 mln euro apartamentu w Monako, a także została głównym udziałowcem w Banku Rossija.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wcześniej pracowała jako… sprzątaczka.

W 2014 media obiegła informacja, że Władimir Putin po 30 latach rozwiódł się ze swoją żoną Ludmiłą, jednak- jak wyznał w jednym z wywiadów, mało brakowało, a to nie Ludmiła byłaby w jego życiu. Cztery lata przed ślubem, Władimir miał się pobrać z lekarką, która także miała na imię Ludmiła. Para rozesłała już nawet zaproszenia na ślub, a także miała zakupione obrączki. Jednak- według jednej z wersji- Władimir wycofał się w urzędzie stanu cywilnego. On sam tego nie potwierdza i jako powód  zerwania zaręczyn podaje intrygi.

Kolejną z kobiet, które skradły serce włodarza jest Alina Kabajewa. W 2019 roku, według niektórych doniesień domniemana kochanka Putina urodziła bliźnięta, których ojcem jest Władimir. Pikanterii dodawał fakt, że była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej zniknęła z mediów społecznościowych i przestała udzielać się publicznie. Zdaniem niektórych, Alina Kabajewa mieszka teraz we Włoszech gdzie wychowuje dwóch synów i jest drugą żoną Władimira

Po tym, jak jedna z domniemanych córek Władimira- Katerina Tichonowa rozwiodła się ze swoim mężem, miliarderem Kiriłłem Szamałowem, ten w mgnieniu oka stracił swoje bogactwo.

Mało kto wie, że wiele lat temu, biorąc udział w loterii rodzice Władimira wygrali skromny, dwudrzwiowy samochód. Pomimo, że mieszkali w tzw. komunalce z innymi sublokatorami, nie sprzedali go, aby kupić własne mieszkanie, tylko podarowali synowi. Dzięki temu już na studiach Putin mógł oddawać się przyjemności, jaką było prowadzenie auta, tym bardziej, że swojego auta nie posiadał wówczas nikt ze studentów.

Nie jest tajemnicą, że Władimir Putin uwielbia judo, ale nie każdy wie, że został on także współautorem książki „Judo. Historia, Teoria, Praktyka”. Co ciekawe tytuł ten jest wersją, która figuruje na świecie, natomiast w Rosji pozycja ta nosi nazwę „Judo z Putinem”.

 

Dziadek Władimira Putina- Spirydon Putin- był kucharzem Lenina i Stalina. Zdaniem Władimira, musiał gotować bardzo dobrze, gdyż pracę w Gorkach, gdzie mieszkał Lenin zaproponowano mu zaraz po I wojnie światowej. Po śmierci Lenina, został on przeniesiony do jednego z domów na działce Stalina i tam pracował bardzo długo.

Pozostając w klimatach kulinarnych, warto wspomnieć, że Władimir Putin ma słabość do lodów. Jego ulubiony smak to wanilia i różnego rodzaju sorbety. Jednak- stara się nie ulegać pokusie zbyt często, a jeśli już musi, to pozwala sobie jedynie na jedną gałkę.

Władimir Putin to miłośnik psów. Niejednokrotnie sam otrzymuje je w prezencie od innych polityków, zdarza się także, że sam je wręcza. Jedno jest pewne- kocha zwierzęta i traktuje je wyjątkowo dobrze.

Jeżeli myślicie, że nasz show-biznes i ustawki z paparazzi i dziennikarzami są nieco naciągane, to trzeba przyznać, że Władimir Putin nie ma sobie równych w stosowaniu działań pr-owych. W 2008 roku podczas wizytacji Rezerwatu Przyrody wraz z dziennikarzami miał obejrzeć schwytanego w pułapkę tygrysa.

Jak się okazało, zwierzę było, ale nie w klatce. Prezydent nie wahał się ani przez moment i za pomocą pistoletu uśpił zwierzę, zanim komukolwiek stała się krzywda. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prezydent przyznał się iż cała sytuacja była wyreżyserowana.

Inne ciekawostki..? Prezydent nie jest miłośnikiem napojów wyskokowych. Jeśli już zdecyduje się sięgnąć po alkohol to robi to jedynie podczas oficjalnych spotkań, gdy toast stanowi w pewnym sensie element etykiety. Prezydent nie ukrywa również swojego negatywnego stosunku do papierosów. Putin nie tylko nie pali, ale też często podkreśla, że to bardzo zły nałóg. Wśród żelaznych zasad Władimira Putina znajduje się jeszcze jedna: nigdy nie jeść niczego, co nie zostanie zaakceptowane i sprawdzone przez Kreml. Posiłki prezydenta muszą być najpierw odpowiednio przebadane. Podobnie jest z alkoholem.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam chociaż trochę postać Władimira Putina. Mimo, że jego życie rodzinne niezwykle interesuje opinię publiczną w kraju i za granicą, on sam przekazuje do mediów niezbędne minimum. Jedno trzeba mu przyznać- wie, jak bardzo interesującą jest postacią i zdaje sobie sprawę, że to on rozdaje karty, nie tylko w polityce, ale także w życiu.

 Red. Karolina Motylewska 

 

You may also like