Biznes Edukacja Gospodarka Informacje Sport/Usługi Wiadomości

Budżet na dofinansowanie szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży

Jak podaje serwis Gov.pl

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił „Program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży w 2023 roku”. Kwota przeznaczona na realizację programu jest rekordowa i wynosi aż 184 mln zł!

Zdecydowałem, że w porównaniu do ubiegłego roku środki na realizację tego programu zostaną zwiększone o 60 mln zł. Oznacza to wzrost nakładów na szkolenie i współzawodnictwo sportowe młodzieży o ponad 48 procent. Co warte podkreślenia, w tej edycji programu wszystkie polskie związki sportowe otrzymają dotację wyższą niż w 2022 roku

– mówi minister Kamil Bortniczuk.

Cele programu:

• Celem Programu dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży w 2022 r. jest dofinansowanie szkolenia i udziału we współzawodnictwie zawodniczek i zawodników w sportach olimpijskich w młodzieżowych kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec) w ramach kadry narodowej oraz publicznych i niepublicznych szkół mistrzostwa sportowego, a także ośrodków szkolenia sportowego młodzieży polskich związków sportowych.

• Program stwarza zawodnikom możliwości na kontynuowanie kariery w reprezentacjach seniorskich oraz awans reprezentacji Polski w rankingach medalowych i punktacji w sportach objętych programem igrzysk olimpijskich.

• W ramach programu wydzielone są również zadania publiczne dotyczące wspierania udziału reprezentacji Polski w: Akademickich Mistrzostwach Świata, Letnich i Zimowych Igrzyskach Uniwersyteckich FISU, Zimowym i Letnim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).

• Dofinansowaniu podlegają również działania polskich związków sportowych związane z organizacją i przeprowadzeniem w Polsce zawodów Turnieju Nadziei Olimpijskich (w ramach Grupy Wyszehradzkiej).

Realizacja celów określonych w Programie następuje poprzez:

• zapewnienie zawodnikom optymalnych warunków szkolenia, możliwości podnoszenia poziomu sportowego oraz przygotowania do reprezentowania kraju we współzawodnictwie międzynarodowym,

• zabezpieczenie zawodników w niezbędny sprzęt sportowy lub specjalistyczny nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia, w wieloletnim procesie treningowym,

• udział członków kadry narodowej we współzawodnictwie sportowym w zawodach krajowych lub międzynarodowych,

• wspieranie organizacji wybranych zawodów sportowych

Więcej informacji w naszym Biuletynie Informacji Publicznej: link

You may also like