Już teraz telefon nie służy tylko do odbierania czy wykonywania połączeń, wysyłania SMS’ów czy maili. Większość Polaków w swoich komórkach posiada dużą część własnego życia.
Płatności mobilne, gry, bankowość, aplikacje e-commerce, komunikatory, aplikacje randkowe i oczywiście aplikacje social mediowe, które przeciętnemu użytkownikowi, zajmują (łącznie) dziennie ok 110 minut.
Jak więc będzie wyglądać przyszłość naszych małych urządzeń, bez których już teraz ciężko nam się ruszyć?
Tendencje rynkowe to codzienna organizacja życia, pracy poprzez smartfona. W tym kierunku właśnie rozwija się Uber, który oprócz przejazdów miejskich, ma w planach stać się uniwersalną platformą do podróżowania. Założenia są interesujące, ale na razie nie będą dostępne dla wszystkich.
Wdrożenie nowych funkcjonalności ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie tylko na jednym rynku – w Wielkiej Brytanii.
Od jakich zmian zacznie Uber?
Przede wszystkim w aplikacji będzie możliwe zarezerwowanie biletu na pociąg oraz… samolot. Aplikacja w najbliższym czasie zostanie zintegrowana z systemami rezerwacji wiodących przewoźników i linii lotniczych. Dodatkowo wkrótce zabookować będzie można również hotel. Pełna integracja usług ma spowodować, że klient korzystać będzie tylko z jednej platformy, a usługi będą znacznie sprawniejsze i funkcjonalne.
AR 2023
Kolejne niezwykle ciekawe i prężnie rozwijające się aplikacje to te wykorzystujące AR czyli Augmented Reality.
Dzięki nim, mamy możliwość wirtualnego zwiedzania, randkowania czy nawet sprawdzania składu produktów poprzez atrakcyjnego awatara.
Dlaczego to jeszcze nie zostało wykorzystane masowo w aplikacjach? Problem tkwi w wykorzystaniu baterii, która niestety długo nie może sprostać zadaniu, jakim jest czas jej wykorzystania.
AR pochłania sporą ilość baterii w niezwykle szybkim czasie.
Niezależnie od tego, część deweloperów aplikacji, odważyła się wykorzystać nowatorskie rozwiązanie. Niezwykle ciekawym jest opracowanie instrukcji obsługi kamery za pomocą AR:
Mamy nadzieję, że już wkrótce na rynku pojawią się telefony, które sprostają zadaniu.
Medycyna w telefonie
Czy medycyna przyszłości będzie bazować także na… aplikacjach? Tak może być, ponieważ już teraz zaczyna być to wdrażane.
Okazuje się, że z przypadłościami takimi jak bezsenność czy stany lękowe można skutecznie walczyć za pomocą… odpowiedniego oprogramowania.
Dodatkowo już teraz część placówek, w tym LUX MED, ze względu na pandemię, uruchomiła usługę kontaktu z pacjentami i kliniką, poprzez aplikacje. Można przesłać wyniki, skonsultować je z lekarzem prowadzącym, poradzić się oraz pobrać swoje recepty.
Równie ciekawą opcję, wprowadził operator sieci komórkowej Polkomtel, PLUS, Telemedico PLUS to oferta skierowana do abonentów, to innowacyjny pakiet medyczny. Konsultacje internistyczne lub pediatryczne online. Cena to tylko 15,99 zł miesięcznie, a wachlarz usług niezwykle szeroki.
Wiele wskazuje na to, że jednym z najistotniejszych obszarów rozwoju rynku aplikacji może stać się medycyna. Założone w 2017 roku stowarzyszenie o nazwie Digital Therapeutics Alliance wierzy, że oprogramowanie może zapobiegać, leczyć i pomóc zarządzać szeregiem problemów zdrowotnych. Organizacja zrzesza obecnie 59 firm, wliczając w to potentatów farmaceutycznych takich jak Boehringer Ingelheim. Jej członkowie, uzbrojeni w stosy wyników badań potwierdzających słuszność tej opinii, właśnie próbują skłonić amerykańską administrację rządową do uznania oprogramowania cyfrowego za sprzęt medyczny.
Co jeszcze? Już wkrótce nowy przegląd innowacji aplikacyjnych.
źródło:
Dailyweb.pl