Biznes Ekologia Gospodarka Informacje Wiadomości

Starosta Piaseczyński przeciwko naturze, mieszkańcom i Gminie. O co chodzi?

W podwarszawskim Starostwie Piaseczyńskim, walka o naturę wciąż trwa.

O ekologii mówi się cyklicznie, temat wielkorotnie nagłaśniany przez media, osoby publiczne, konferencje klimatyczne, ekologiczne, wprowadzane dotacje na działania eko. Wszystko to ma wspomóc naturę i jej dalsze funkcjonowanie, a wręcz przetrwanie.

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, wzrostem świadomości ludzi wykształconych, rozwija się również kwestia ekologii. Niestety jednak, są rejony, gdzie brak świadomości, myślenia perspektywicznego, zacofanie cywilizacyjne jest częste.

Społeczeństwo nie zdające sobie sprawy z tego czym tak naprawdę jest katastrofa ekologiczna, realizuje swoje cele budowlane, przemysłowe, biznesowe, nie zważając na taki niuans jakim jest natura.

Dlatego niezwykle ważne jest aby w gminach, starostwach reprezentowały nas osoby, dla których natura rozwój cywilizacyjny i świadomość ekologiczna to nie są tylko pojęcia abstrakcyjne.

Niestety Starostwo Piaseczyńskie, do takich nie należy. Ksawery Gut, starosta piaseczyński od lat fokusuje się głównie na budowach dróg.

„Nie jestem w stanie powiedzieć, co jeszcze oprócz planowania dróg innego robi ten człowiek. Wraz z żoną przyglądamy się temu od dłuższego czasu i jesteśmy załamani. To nie jest starosta, którego chcielibyśmy mieć w swoim rejonie”– mówi Pan Bogdan, jeden z mieszkańców Zalesia Górnego.

Drogi budowane są masowo, wycinki drzew w rejonie Starostwa Piaseczyńskiego, w Nadleśnictwie Chojnów przerażają skalą nie tylko ekologów ale i samych mieszkańców, którzy poważnie obawiają się o przyszłość swoich lasów.

Ogromną kontrowersję, wywołał również plan realizacji drogi tranzytowej, przebiegającej przez środek lasu, gdzie obecnie znajduje się przepiękna, malownicza ścieżka rowerowa, położona w sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Szczegóły tu>> 

Ksawery Gut, Starosta Piaseczyński nie dbając o środowisko naturalne, zwierzęta, stworzył projekt rozbudowy drogi Gościniec Warecki, czyli drogi powiatowej nr 283W Krępa-Nowinki, który nieodwracalnie niszczy walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne Gościńca Wareckiego.

Co ciekawe, w sprawę włączył się również Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Daniel Putkiewicz, który znany jest ze swojego zamiłowania do natury, jednak równie istotne są dla niego kwestie rozbudowy infrastruktury miejskiej.

Swój niepokój w sprawie, przedstawił w piśmie z dnia 4.04.2022:

 

pismo: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

 

Niestety jednak, do chwili obecnej Starosta Piaseczyński, nie odniósł się do sprawy.

Na prośbę redakcji portalu PolandGo dotyczącą spotkania w sprawie drogi, otrzymaliśmy odpowiedź: 

„Prawda jest taka, że Starosta robi co chce. Nikt nie jest w stanie go powstrzymać. Droga za drogą, za chwilę nie będzie już nawet gdzie spacerować, a wnuki będą mogły zobaczyć sarnę jedynie na obrazkach” – mówi jedna z mieszkanek Zalesia Górnego.

NIE CHCEMY TRANZYTU PRZEZ GOŚCINIEC WARECKI!!! Mówią mieszkańcy.

Gościniec Warecki to jedna z najlepiej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych naszego regionu. Nazywany historyczną perełką okolicy, Trakt Warecki zachował do dziś niezmieniony przebieg.

Przetrwał rządy, susze.. a zniszczyć planuje go jeden człowiek.

Dlaczego Staroście, tak bardzo zależy na stworzeniu tej właśnie drogi.. ? To weryfikują dziennikarze śledczy.

You may also like