Biznes Wiadomości

Bezpłatna rehabilitacja dla ozdrowieńców z powikłaniami

Narodowy Fundusz Zdrowia rozszerza program rehabilitacji pocovidowej. Teraz pacjenci, którzy przeszli COVID-19, skorzystają z zabiegów rehabilitacyjnych także w gabinecie fizjoterapii, a nawet w domu.

Jak podaje GOV.pl, plan rehabilitacyjny dla zdrowieńców już ruszył.

Zabiegi fizjoterapeutyczne, inhalacje oraz terapia psychologiczna – to tylko przykłady działań, jakie wejdą w skład planu rehabilitacji dla pacjentów po przebytym COVID-19 w uzdrowiskach i zakładach rehabilitacji. Coraz więcej ozdrowieńców zmaga się z powikłaniami po chorobie – szczególnie w obrębie układu oddechowego, krążeniowego, neurologicznego i psychicznego. Program rehabilitacji pozwoli pacjentom wrócić do zdrowia i normalnego codziennego funkcjonowania. Już ponad 100 placówek medycznych przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej w formie stacjonarnej i prowadzonej w uzdrowiskach. Co ważne, program został rozszerzony również o wizyty i zabiegi fizjoterapeutyczne prowadzone w domu i w gabinecie.

Z nowego planu rehabilitacji po COVID-19 będą mogli skorzystać ozdrowieńcy, którzy pomimo zwalczenia wirusa, zmagają się z powikłaniami po chorobie. Dotyczy to szczególnie osób, u których w trakcie leczenia była stosowana tlenoterapia lub wentylacja mechaniczna.

Aby skorzystać z rehabilitacji wymagane będzie skierowanie lekarskie, które lekarz będzie mógł wystawić po zakwalifikowaniu pacjenta na podstawie badań, takich jak RTG klatki piersiowej, czy EKG.

Opcje rehabilitacji: w domu; w gabinecie terapeutycznym oraz uzdrowiskach i zakładach rehabilitacji leczniczej.

Szczegóły na: NFZ.

You may also like