Biznes Edukacja Gospodarka Informacje Wiadomości

Graduacja Collegium Humanum z Gwiazdami, DODA odebrała medal

W minioną sobotę, w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Graduacji Absolwentów studiów Collegium Humanum.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili reprezentanci biznesu, organizacji rządowych, społecznych i goście rektorzy z Polski, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Węgier. Gośćmi honorowymi byli min. absolwenci studiów MBA z lat poprzednich min. Elżbieta Urbańczyk wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski w kajakarstwie oraz Wiktor Kowalski zdobywca tegorocznej nagrody publiczności na 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Debiuty w Opolu oraz liczne gwiazdy show biznesu w tym Monika Goździalska. 

Spektakularną Galę Uczelni która każdorazowo przyciąga znamienite postacie poprowadził Zygmunt Chajzer. Na scenie wystąpiła z koncertem DODA nazwana przez Rektora Collegium Humanum prof. dr hab. Pawła Czarneckiego „bezapelacyjną królową polskiej sceny muzycznej”.

scena z: Paweł Czarnecki, Wiktor Kowalski, SK:, , fot. Gillert/AKPA/ COLLEGIUM HUMANUM

„Edukacja dla Sukcesu” oraz „Be more humanum” to motta przewodnie Collegium Humanum. Uczelnię wyróżnia odwaga w wytyczaniu nowych ścieżek edukacyjnych, najwyższa jakość i innowacyjny model nauczania. Jest to placówka o międzynarodowym wymiarze kształcenia. Uczelnia z siedzibą główną w Warszawie prowadzi filie w Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, a także w Czechach (Filie w Pradze oraz Frydku-Mistku), na Słowacji (Filia w Bratysławie) i w Uzbekistanie (Filia w Andiżanie). Collegium Humanum jest jedyną polską uczelnią, która uruchomiła filię w Azji.

 

 

„Collegium Humanum jest uczelnią, której wartości i cele koncentrują się wokół prowadzenia na najwyższym poziomie praktycznej edukacji, w której centrum jest zawsze człowiek- student. Dlatego jesteśmy Humanum. To ogromna radość dla mnie i wszystkich wykładowców akademickich Collegium Humanum móc w tak uroczysty sposób wręczać naszym absolwentom dyplomy na które ciężko i długo pracowali. Uroczyste Gale jakie organizujemy to wyraz szacunku dla absolwentów oraz święto uczelni, a także okazja to networkingu. Życzę naszym Absolwentom dalszych sukcesów, które z pewnością osiągną ciężką pracą i wytrwałością”– powiedział prof. dr hab. Pawel Czarnecki Rektor Collegium Humanum.

„Collegium Humanum to uczelnia, która kształci praktyków, którzy są bardzo potrzebni dla naszego kraju. Osoby, które trafiają na Collegium Humanum mają już pewne doświadczenia zawodowe. Jestem pewien, że studia w Collegium Humanum pozwalają im ugruntować wiedzę i spożytkować ją w dalszym rozwoju kariery. Jestem szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu i widzieć radość absolwentów, a przede wszystkim cieszyć się z coraz większego rozwoju uczelni” – powiedział wybitny transplantolog prof. dr hab. n. med. Ireneusz Nawrot- członek Konwentu Collegium Humanum.

scena z: Zygmunt Chajzer, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA, COLLEGIUM HUMANUM
scena z: Tomasz Misiak, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA, COLLEGIUM HUMANUM

„Collegium Humanum podchodzi innowacyjnie do swoich działań oraz sposobu promocji nauki. Dzisiejsze połączenie absolwentów NBA i koncertu znanej polskiej wokalistki Dody to kierunek, który uczelnia preferuje. Collegium Humanum dba także o tradycje akademickie. Mamy tu orszak rektorski, chór,  wydarzenia, obudowane piękną scenerią – pięknymi ubiorami zarówno absolwentów, jak i profesury. To daje poczucie trwałości i przynależności do struktur akademickich”

– powiedział Tomasz Misiak z Pracodawców RP. Podkreślił również znaczenie koncepcji lifelong learning:

„Samorozwój, sposób myślenia i tzw. domena lifelonglearning jest na całym świecie coraz bardziej popularna. Kiedyś sformułowanie wieczny student, było nacechowane negatywnie. Dzisiaj określa człowieka, który całe życie się uczy i potrafi zdobywać wiedzę i rozwijać się wraz ze zmieniającym się światem”.

 

 

 

„Collegium Humanum ciągle podnosi jakość kształcenia min. poprzez właściwy dobór wykładowców. W skład kadry dydaktycznej uczelni wchodzą ludzie sukcesu, doświadczeni i wybitni w obszarach naukowych i praktycznych. „Collegium Humanum to wyjątkowa uczelnia, posiadająca świetnych wykładowców, którzy reprezentują najwyższą kadrę i poziom nauczania. Ciągle zwiększana jest liczba kierunków. Wykładają najlepsi profesorowie, kadra menadżerska, ale przede wszystkim osoby, które mogą podzielić się ze studentami doświadczeniem praktycznym” – powiedziała Aleksandra Fajęcka– dydaktyk i sekretarz Konwentu uczelni, prezes Grupy AFA MEDIA, Adhello.

Uczelnia dba o to aby osoby występujące na scenie były znane medialnie, a jednocześnie charyzmatyczne i automatycznie utożsamiane z sukcesem. Dlatego władze uczelni zaprosiły Dodę, która na swoim koncie ma wiele spektakularnych sukcesów i niebywałych osiągnięć. Rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki wręczył Dodzie Medal Sukcesu Collegium Humanum, za wybitną twórczość artystyczną i kulturalną w związku z jej jubileuszem XX lecia pracy artystycznej.

„Dzisiejsza gala potwierdziła jak wielkim i wspaniałym projektem edukacyjnym jest Collegium Humanum. Uczelnia cały czas stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę. Dzisiaj gościliśmy Dodę, w poprzednich latach występowali min. Krzysztof Cugowski, któremu jako jedyna uczelnia w Polsce nadaliśmy tytuł honorowego profesora, Tre Voci i Jacek Wójcicki. Zobaczymy, kto będzie na Gali w październiku. Poziomu nie równa się w dół i to jest najważniejsza dewiza” – dodała Aleksandra Fajecka.

 

You may also like