Biznes Wiadomości

Kryptowaluty w górę. Ethereum bije rekordy

Ethereum to jedna z największych kryptowalut. Wzrosła ona w poniedziałek o ponad 4 proc., osiągając najwyższy poziom wyceny w historii, wynoszący ponad 4700 dol. Kurs bitcoina także potężnie zwyżkował.

Ethereum osiągnęło rekord notowań, bitcoin znacznie zbliżył się do swojego najwyższego poziomu w historii. 

Kryptowaluty to niezwykle ciekawy obszar, dający możliwość szybkiego zarobku ale również niezwykle szybkiej straty. Cechuje się dużymi wahaniami notowań, czasem sięgać mogą one nawet 20 proc. w ciągu doby. Coraz więcej Polaków jest zainteresowanych takim inwestowaniem, niejednokrotnie nie wiedząc z czym się mierzą.

Kurs bitcoina, pierwszej i największej kryptowanuty w ciągu doby wzrósł o 7 proc., osiągając pułap 66 250 dol. To bardzo blisko dawnego rekordu, który wynosił 66 900 dol.

Kryptowaluty często ulegają znacznym wahaniom kursowym, nierzadko mamy do czynienia z nawet 20-procentowymi zmianami notowań walut cyfrowych w ciągu doby. Inwestowanie w nie wiąże się zatem z dużym ryzykiem.

W ostatnim czasie, co najmniej 10 różnych kryptowalut osiągnęło nowe rekordy. Wśród walut cyfrowych, które stały się niedawno najwyżej wyceniane w swojej historii, możemy wymienić m.in. tokeny takie jak Polkadot, Solana, Terra, Avalanche czy Warena.

Rynek kryptowalut zanotował w lipcu gigantyczny spadek. Jednak październik i listopad przyniosły natomiast rekordy notowań licznych walut cyfrowych.

Kryptowaluty mają swoich licznych entuzjastów wśród ludzi biznesu na całym świecie. Jedną z takich osób jest prezes Twittera Jack Dorsey. Według jego opinii kryptowaluty staną się aktywem, które będą chronić inwestorów przed nadchodzącą hiperinflacją. Zdaniem Jacka Dorsey’a, ma się ona rozpocząć w Stanach Zjednoczonych, a następnie rozlać się po całym świecie.

Jak będzie wyglądała przyszłość? Czy rzeczywiście w czasie hiperinflacji, na wartości nie stracą kryptowanuty lub stracą jedynie w małym stopniu..? `to się okaże.

 

You may also like