Myjnie samochodowe w czasach pandemii.

Właściciele wprowadzają zmiany, zabezpieczając pracownika oraz klienta.

W związku z trwającym stanem epidemii, prawo i zalecenia określają aby bez wyraźnej potrzeby nie wychodzić z domu. Mycie samochodu do usług pierwszej potrzeby rzecz jasna nie należy. Jednak są firmy czy osoby regularnie z pojazdów korzystające. Należy pamiętać, że w razie kontroli, klient musi mieć uzasadnienie na korzystanie z myjni.

W jakich okolicznościach korzystanie z myjni jest uzasadnione?

Jeżeli właściciel auta chce zdezynfekować auto, gdyż porusza się w strefie zwiększonego ryzyka, np. szpitala.

Jeżeli auto jest zanieczyszczone do takiego stopnia, że nie widać rejestracji czy świateł

Jeżeli pojazd jest używany do wywiązywania się z obowiązków służbowych: kierowcy taksówek, karetek, przewoźnicy, kurierzy itp.

Właściciele myjni muszą zrobić wszystko, aby ułatwić możliwość korzystania ze swoich usług.

Jak myjnie powinny funkcjonować w czasach pandemii, aby zagwarantować klientom komfort i bezpieczeństwo?

Bądź dostępny dla klienta pod różnymi kanałami: telefon, email, funpage etc. Wprowadź możliwość umawiania wizyt na konkretną godzinę. Umawianie oraz odebranie w wyznaczonych godzinach.

Wprowadź rozwiązania umożliwiające dokonywanie płatności bezdotykowo. Płatności mobilne ograniczają ryzyko zakażenia wirusem.

Zaopatrzenie myjni w niezbędne zarówno dla pracownika jak i klienta produkty do dezynfekcji: maseczki, rękawiczki, mydła antybakteryjne, a jeśli możesz również w jednorazowe kombinezony ochronne. Wprowadzenie pracowników w niezbędne zalecenia: Dezynfekcja rąk, wykonywanie wszystkich czynności w rękawiczkach oraz maseczkach czy nawet kombinezonach antybakteryjnych.

Wprowadź standard dezynfekcji takich elementów jak: kierownica, skrzynia biegów, kluczyki do auta. Jeśli posiadasz myjnie samoobsługową, przygotuj instrukcję obsługi nowych preparatów czy rozwiązań umożliwiających dezynfekcję.

– po każdym myciu, połóż na siedzeniu kierowcy wydrukowaną (atrakcyjną) informację „Auto umyte, elementy zdezynfekowane, dziękujemy za zaufanie. Do zobaczenia”

Pamiętaj jednak, że auta są siedliskiem wirusów i bakterii, zastąp więc płyny zapachowe, środkami do dezynfekcji. Zaopatrz myjnię w preparaty ze środkami powierzchniowo czynnymi. Jeżeli myjnia posiada program piany zamiast turbo, tam również warto zastosować preparat silnie zasadowy. Oczywiście należy poinformować klienta, aby po umyciu auta, nie palił w nim przez najbliższe pół godziny.

You may also like