Biznes Gospodarka Wiadomości

Pomoc dla Przedsiębiorców. Tarcza dla Rozwoju

Częściowy lockdown, dla wielu firm to kolejny gigantyczny cios w przychody. Brak funduszy na cykliczne płatności, wynagrodzenia, może spowodować załamanie biznesu niejednego właściciela. 

Jak informuje portal Gov.pl mała dotacja, świadczenie postojowe, zwolnienie ze składek ZUS czy Tarcza Finansowa PFR – to tylko wybrane rozwiązania, które zaprezentował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Mają pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie pandemii.

Tarczę dla Rozwoju tworzą instrumenty, które już działają i sprawdziły się przy pierwszej fali pandemii wiosną oraz całkiem nowe rozwiązania. Na wprowadzenie niektórych propozycji musi zgodzić się Komisja Europejska. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że rząd zwróci się o to do KE.

Liczymy, że Komisja podejdzie zdecydowanie bardziej elastycznie do tych spraw w sytuacji, gdy cała Europa dotknięta jest gwałtownym wzrostem zakażeń. Poprosimy Komisję o wydłużenie terminu tarczy finansowej dla dużych firm tak, aby wnioski mogły być składane do końca marca 2021 r. Również za zgodą KE chcemy uruchomić możliwości dopłat na pokrycie rat dla pożyczki długoterminowej.

– powiedział szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

Szczegóły dotyczące projektu 

You may also like