Biznes Wiadomości

„Senior+”. Dzięki tegorocznej edycji programu liczba placówek przekroczy tysiąc

Jak podaje strona GOV.PL

Dzienne Domy i Kluby „Senior+” to wyjątkowe i wartościowe miejsca z bogatą ofertą zajęć dla osób starszych. – Dzięki tegorocznej edycji programu liczba placówek w całej Polsce przekroczy tysiąc, powstanie 112 nowych ośrodków. To doskonała wiadomość. Jeszcze w 2015 r. w całym kraju było ich zaledwie 99 – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dzisiaj w całej Polsce działa 970 Dziennych Domów i Klubów „Senior+” z miejscami dla ponad 23 tys. osób. To wyjątkowe i niezwykle ważne dla lokalnej społeczności ośrodki. Osoby starsze mogą w nich korzystać z szerokiej oferty zajęć, warsztatów, mogą spotkać się i porozmawiać z drugim człowiekiem, czują się ważni i potrzebni. To wartości nie do przecenienia.

Coraz bogatsza oferta dla seniorów

W ostatnich latach liczba placówek „Senior+” znacząco wzrosła – jeszcze w 2015 r. było ich zaledwie 99, a miejsc niespełna 2,8 tys.

– Z naszych najnowszych danych wynika, że dzięki tegorocznej edycji programu „Senior+” powstać ma kolejne 112 Dziennych Domów i Klubów w całej Polsce. W sumie ich liczba przekroczy tysiąc – zgodnie z planem będziemy mieli ich ponad 1080, a liczba miejsc przekroczy 25,6 tys. To wspaniała wiadomość, ogromnie cieszę się, że ta oferta się poszerza, że coraz więcej osób starszych ma dostęp do wartościowych zajęć – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wsparcie dla placówek już istniejących

Oprócz dofinansowania do tworzenia nowych placówek, program „Senior+” zakłada też dofinansowanie do prowadzenia tych już istniejących.

W edycji 2021 dofinansowanie otrzymało w sumie 556 placówek – 250 Dziennych Domów i 306 Klubów „Senior+”, które zapewniają miejsca dla 13,8 tys. osób.

– Cieszę się, że możemy wspierać działalność ośrodków, wiemy, jak ważna i potrzebna jest ich praca, jak dużo radości dają osobom starszym – wskazuje minister Marlena Maląg.

Tegoroczny budżet programu „Senior+” to 60 mln zł.

You may also like