Biznes Eventy Gospodarka Informacje Polityka Rozrywka Wiadomości

Spektakularne wydarzenie Krajowego Bractwa Kurkowego Strzeleckiego- Turniej Strzelecki z okazji 160. Rocznicy Powstania Styczniowego

Krajowe Bractwo Kurkowe Strzeleckie zorganizowało wyjątkowe wydarzenie, które upamiętniało 160. rocznicę Powstania Styczniowego. Turniej Strzelecki o nazwie „Ćwicz Oko i Dłonie w Ojczyzny Obronie” odbył się pod Patronatem Honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.

JE. Ekscelencja Anna Maria Anders Archiwum prywatne Bractwa

Wydarzenie, które miało miejsce na terenie bractwa w Warszawie, zgromadziło liczne grono uczestników i gości. Organizatorem turnieju była Pani Agnieszka Jarocka – Wielka Ochmistrzyni Warszawskiego Bractwa Kurkowego im. Jana Kilińskiego „Fraucymer” i Prezes Krajowego Bractwa Kurkowego Strzeleckiego, która wraz z zespołem pracowała nad stworzeniem niezapomnianej atmosfery i profesjonalnego przebiegu zawodów.

Współorganizatorami byli Pan płk dypl. dr inż. Piotr Waniek, Dowódca 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Pan ppłk Jacek Stoń, Dowódca Batalionu Dowodzenia Wojsk Lądowych.

 

Gościem Honorowym wydarzenia była JE. Ekscelencja Anna Maria Anders, Ambasador RP we Włoszech i Republice San Marino, a zarazem córka gen. Władysława Andersa. Jej obecność była wyjątkowym wyróżnieniem i dodatkowym elementem symbolicznym, nawiązującym do ważnych momentów w historii Polski.

Turniej Strzelecki miał na celu upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego oraz propagowanie sportu strzeleckiego jako jednej z form rozwijania umiejętności obronnych i patriotyzmu.

Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w różnych konkurencjach strzeleckich, demonstrując precyzję i koncentrację w posługiwaniu się bronią.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do nawiązania więzi i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami związanych z różnymi sferami życia publicznego, wojskowego i dyplomatycznego.

Krajowe Bractwo Kurkowe Strzeleckie z dumą kontynuuje tradycje i dziedzictwo, pielęgnując patriotyzm oraz zachęcając do rozwijania umiejętności obronnych. Turniej Strzelecki z okazji 160. Rocznicy Powstania Styczniowego stanowił wyjątkowe wydarzenie, które będzie zapamiętane na długo.

Źródło:

Archiwum prywatne Krajowego Bractwa Kurkowego im. Jana Kilińskiego „Fraucymer”

 

You may also like