Biznes Gospodarka Polityka Wiadomości

UWAGA! Z kim spotkał się Putin w ostatnich dniach?

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putin, po wszczęciu wojny na Ukrainie, prowadzi bogatą komunikację w mediach społecznościowych. Każdego dnia, możemy na bieżąco śledzić jego podejście do działań militarnych, zmagania oraz teoretyczne plany na najbliższe dni. Jego przedstawiciele prezentują stanowisko prezydenta na licznych, Instagramowych kontach.

Co ciekawe, wszystkie zaprezentowane informacje różnią się od tych, które prezentuje cały Świat. W jaki sposób odbywa się komunikacja w Rosji? Jakie informacje otrzymują mieszkańcy?

Potężne zniszczenia, dramaty ludzkie, wybuchy, śmierć tysięcy ludzi nie istnieje w przekazach rosyjskich mediów. Co zatem można przeczytać?

Z kim spotkał się Putin w ostatnich dniach?

Na jednym z prywatnych kont „Putin Life”, możemy przeczytać, że odbyło się spotkanie z:

We wtorek odbyło się spotkanie z gubernatorem St. Petersburga Aleksandrem Beglovem. Co ciekawe nie dotyczyło wojny, a informacji dotyczącej niskiej stopy bezrobocia w północnej stolicy. Gubernator natomiast poinformował, że sankcje nałożone na rosyjskie banki nie utrudnią realizacji projektów rozwoju infrastruktury w Petersburgu. Dodatkowo rozmowa dotyczyła rozwoju infrastruktury autobusów elektrycznych. 

Dodatkowo pojawił się wpis: spotkanie z Sergey’em Shoygu, generałem armii rosyjskiej, ministrem na temat przebiegu operacji specjalnej na Ukrainie. Według Shoygu, armia rosyjska nie zajmuje terytorium Ukrainy. Wojsko podejmuje wszelkie środki w celu ochrony życia i bezpieczeństwa ludności cywilnej. Siergiej Shoigu powiedział, że strajki podczas operacji są przeprowadzane tylko w obiektach wojskowych i wyłącznie przy użyciu broni o wysokiej precyzji.

Minister obrony zapewnił, że grupa rosyjskich sił zbrojnych będzie dalej prowadzić specjalną operację wojskową na Ukrainie do czasu osiągnięcia wyznaczonych celów.

W dniach 15-21.04 odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy #antyfaszystowski #kongres, powiedział Shoigu. Według niego zjazd ma na celu „zjednoczenie wysiłków społeczności międzynarodowej w walce z ideologią nazizmu, neonazizmu w jakiejkolwiek formie jego przejawu we współczesnym świecie”.

Tego samego dnia na innym koncie instagramowym Putina, możemy przeczytać:

Prezydent przeprowadził rozmowę telefoniczną z księciem koronnym z Abu Dabi Mohammed’em bin Zayed bin Sultan Al Nahyan, dotyczącą sytuacji na Ukrainie.  W rozmowie telefonicznej, zgodzili się na potrzebę utrzymania stabilności światowego rynku energetycznego.

Jaki ma stosunek sam Putin? Co przekazuje rosyjskiej ludności cywilnej? Poniżej szczegóły 

Mimo codziennych dramatów, śmierci tysięcy bezbronnych ludzi, dzieci, braku wody, jedzenia, środków czystości..  oraz gigantycznych zniszczeń bloków i domów mieszkalnych ludności cywilnej, w social mediach Putina prezentowane są zupełnie inne informacje. Względny spokój i prezentacja zupełnie innych wydarzeń, niż te, które mają miejsce w rzeczywistości.

W jaki sposób prezentowane są treści?

Na PutinLife, możemy przeczytać:

Ministerstwo Obrony Rosji: Rosyjskie siły zbrojne przejęły pełną kontrolę nad miastem Chersoń. Departament powiedział, że w mieście nie brakuje żywności i niezbędnych towarów. Trwają negocjacje między rosyjskim dowództwem, administracją miasta i regionu w celu utrzymania funkcjonowania infrastruktury społecznej, zapewnienia ładu i porządku oraz bezpieczeństwa ludności. Ministerstwo Obrony poinformowało, że grupa żołnierzy przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych FR, ustanowiła kontrolę nad osadami #Starobielsk i #Svatovo.

Aby zapobiec atakom informacyjnym na Rosję, precyzyjna broń trafiła w zaplecze technologiczne SBU i 72. główny ośrodek operacji psychologicznych w Kijowie, sprzęt nadawczy wieży telewizyjnej został wyłączony, a budynki mieszkalne nie zostały uszkodzone.

Oprócz tego, najnowszych wiadomościach, które publikowane są na profilach prezydenta, możemy dowiedzieć się m.in.

a) Prezydent podpisał dekret o odroczeniu służby wojskowej dla specjalistów IT. Dekret dotyczy również przyspieszonego rozwoju rosyjskiego przemysłu IT, w tym ulg podatkowych dla branży IT

b) Putin wspiera się ludnością cywilną Rosji, pokazując duże poparcie z ich strony. Zdjęcia, filmy..

Rzecznik prasowy szefa Rosji zaznaczył podczas briefingu, że „poziom poparcia dla prezydenta, jego decyzji, działań jest bardzo, bardzo wysoki, wiemy o tym”. „Taka #jedność wokół prezydenta w tak trudnym i kluczowym momencie jest bardzo ważna, daje nam siłę”.

Prezydencki sekretarz prasowy zapewnił też, że rosyjskie władze podejmą działania na rzecz wsparcia Rosjan i zminimalizowania bezrobocia. Zauważył, że nasza gospodarka przeżywa poważne ciosy, ale istnieje margines bezpieczeństwa, a także wielki potencjał.

O denazyfikacji Ukrainy mówił sekretarz prasowy Władimira Putina. „Istnieje ogromna liczba formacji wojskowych o charakterze nacjonalistycznym, po prostu nacjonaliści, bataliony. Oczywiście musimy się ich pozbyć” – powiedział Dmitrij Pieskow.

Jak widać komunikacja rosyjska odbiega od rzeczywistości. Zadziwiającym jest jednak fakt prezentowania przez Putina wojny, jako ataku jedynie na jednostki wojskowe, militarne i całkowite ocalenie, ominięcie budynków mieszkalnych czy bezbronnych ludzi.

W dobie XXI wieku, mediów, telewizji, Internetu, social mediów niewyobrażalnym jest fakt, jak ktokolwiek mógłby uwierzyć w taką komunikację, oglądając na bieżąco, w czasie rzeczywistym realne ataki, działania wojenne Rosji.

Dane pochodzą z instagramowych kont: 

Putin Life

Leadervladimirputin

You may also like