Biznes Gospodarka Informacje Lifestyle Porady Rozrywka Sport/Usługi Wiadomości

Barbara Osial, twórca HI FIT STUDIO, radzi jak schudnąć w miesiąc

Każdy z nas marzy o nienagannej figurze, pięknym ciele a najlepiej bez wysiłku i poświęcania czasu na męczące ćwiczenia.

Do niedawna nie było to możliwe. Jednak od pewnego czasu na rynku pojawiła się propozycja dla zapracowanych i leniwych. System ćwiczeń EMS, oferowany przez liczne punkty w największych miastach w Polsce. Tylko 20 minut ćwiczeń ale pod prądem. Wszystko to pod okiem trenera, a efekty widoczne są już po miesiącu.

Jak to możliwe? Opowie o tym Barbara Osial, założycielka i właścicielka jednego z najbardziej znanych warszawskich puntów ćwiczeń EMS- Hi Fit Studio, innowacyjnego studia modelującego sylwetkę, w którym spotkać można najbardziej znane polskie gwiazdy, biznesmenów czy nawet polityków.

Jak zaczęła się Pani przygoda z EMS:

Szukałam dla siebie efektywnego treningu, który nie będzie zabierał dużo czasu w ciągu dnia a przyniesie spektakularne efekty. Tak właśnie znalazłam 20 minutowe treningi EMS – treningi z elektrostymulacją każdej partii ciała. Szybko zobaczyłam efekty, 5 kg w ciągu miesiąca spadło od razu ale brakowało mi dodatkowych narzędzi treningowych i poprawy jędrności skóry więc postanowiłam otworzyć własny punkt, który będzie integrował najlepszych trenerów, najlepsze kamizelki z elektrostymulacją i gabinet kosmetyczny, który w uzupełnieniu EMS zapewni piękne i jędrne ciało.

Nie ukrywam, że trochę dla siebie (śmiech).

Połączyłam więc wiedzę o sporcie i metodach treningowych z nowoczesną technologią, która sprawia, że ćwiczenia nigdy nie były tak efektywne i bezpieczne. Pracujemy na najlepszym sprzęcie niemieckiej technologii Miha Bodytec. Pamiętajmy bowiem, że na rynku jest sporo miejsc, które oferują trening EMS, jednak jego jakość i skuteczność zależy od najwyższej klasy kamizelek oraz doświadczonych trenerów.

Czym w ogóle jest trening EMS, jak takie ćwiczenia wpływają na ciało?

Jest to trening z elektrostymulacją całego ciała, który jest wysoce efektywną i oszczędną czasowo metodą treningową , służącą zwiększeniu siły i masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Sesja treningowa trwa zaledwie 20 minut i jest zawsze prowadzona przez wykwalifikowanego trenera, który monitoruje trening i jego efekty. Systematycznie 1- 2 razy w tygodniu wystarcza do osiągnięcia indywidualnych celów, a skuteczność treningów potwierdzona jest w licznych badaniach naukowych. Efekty treningu EMS to utrata wagi do 5kg w miesiącu,  przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, zwiększenie masy mięśniowej, wzmocnienie mięśni głębokich, redukcja cellulitu, redukcja bólów kręgosłupa, wspomaganie zabiegów rehabilitacyjnych.

Trening jest bez obciążania kolan i stawów, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla tych którzy borykają się z problemem tych partii ciała.

Czy każdy może ćwiczyć pod prądem? Jakie są przeciwwskazania?

Trening EMS jest dla osób w każdym wieku, począwszy od 18 roku życia. Starsze osoby też są naszymi klientami, pod warunkiem, że nie posiadają rozrusznika serca, chorób serca, niekontrolowanego nadciśnienia. W tym przypadku trening jest całkowicie zakazany. Elektrostymulacja mięśni prądem nie nadaje się też dla osób z nowotworami, epilepsją i kobiet w ciąży. Cała reszta może zaczynać od zaraz.

Jak szybko są widoczne efekty?

Efekty treningów są widoczne po 4-6 treningu od momentu ich rozpoczęcia. To zupełnie inaczej niż podczas pozostałych form aktywności fizycznej, na których rezultaty czekasz zwykle kilka miesięcy a nawet rok. Tu często stymulujemy mięśnie, które często były zapomniane od lat. Jest to odczuwalne już po pierwszym treningu.

20 minutowy trening EMS jest równoznaczny z treningiem 1,5-2h spędzonym na siłowni.

Hi Fit Studio oferuje również inne usługi powiązane?

Tak, jako nieliczne studio EMS w Warszawie oferujemy usługi, które mogą przyspieszyć i wzmocnić efekty treningów. Jak wspominałam na początku, HI FIT STUDIO było opracowane tak aby spełniło oczekiwania moje (śmiech) i klientek borykających się od lat z problemem wagi i pięknego ciała. Wszystko co zakupiłam do Hi Fit, przetestowałam na sobie i aby podjąć decyzję o zakupie musiałam widzieć 100 procentowe efekty. Jestem po dwóch ciążach, więc jeśli działa to na mnie to na pozostałych kobietach również (uśmiech)

Zauważyliśmy, że integrując ćwiczenia i zabiegi (Med2 Contour Medical, termogenique) na określoną partię ciała możemy uzyskać o 85%  większy rezultat.

 

W naszym studiu możemy również odrzucić troski życia codziennego oraz oddać się błogim chwilom odprężenia podczas masaży. Poszerzyliśmy również ofertę o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Czy podczas ćwiczeń można się zmęczyć?

Oj tak. Zdecydowanie. W zależności od poziomu formy klienta, oraz indywidualnych celów, trener dopasowuje indywidualny plan treningowy. Oczywiście, z każdym treningiem podnosimy poprzeczkę, ale zapewniamy, że propozycja planu treningowego będzie bezpieczna, efektywna, idealnie dopasowana do potrzeb klienta i  oszczędzająca czas.

Kto przychodzi na takie ćwiczenia?

A kto nie przychodzi (śmiech)

Osoby w różnym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy chcą być w dobrej formie fizycznej przy maksymalnej oszczędności czasu. W naszym studiu goszczą celebryci, reprezentanci mediów, polityki czy biznesu.

Osoby, które cenią sobie kameralną atmosferę małego studia, gdzie fokusujemy się na każdym indywidualnie.

Co ważne jest niezwykle kameralnie, co daje ogromny komfort. Jest czysto, bezpiecznie i przyjaźnie, nikt nie jest tu oceniany, każdy otrzymuje wsparcie, porady żywieniowe a czasem i życiowe (uśmiech). Gdzie może się pośmiać, popłakać i nadzwyczajnie w życiu porozmawiać. Pamiętajmy, podczas sportu wydzielają się endorfiny. To też pomaga w walce z depresją i innymi trudami życia codziennego.

Jak w dwóch zdaniach możesz podsumować nasz wywiad:

Dzisiaj nie wyobrażam sobie aktywności sportowej bez treningu EMS. Dla mnie to rozwiązanie treningowe na miarę XXI w. Kobiet silnych, ciężko pracujących i pięknie wyglądających

wywiad z: Barbara Osial

Redaktor: Aleksandra Fajęcka

zdjęcia: archiwum prywatne Barbary Osial

 

You may also like