Biznes Wiadomości

Digitalizacja Społeczeństwa. Nowa wersja mObywatela

Digitalizacja jest wszechobecna. Zarówno biznes, rozrywka jak i handel przenosi się do Internetu. Przyspieszenie rozwoju nowych technologii to standard na rynku. Również, w zakresie kwestii formalnych, urzędowych.

Aplikacja mObywatel to od 2017 roku, rozwijana przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikacja pozwalająca potwierdzać swoją tożsamość za pomocą smartfona. Jak podaje Gov.pl, W Polsce mamy 1 651 341 mObywateli, posiadających wirtualny dowód osobisty.

Jakie funkcjonalności posiada aplikacja? Jak podaje serwis rządowy mObywatel to bezpłatna i oficjalna rządowa aplikacja na smartfony. Dzięki niej, w telefonie komórkowym mamy dostęp do wszystkich danych z dowodu osobistego (mTożsamość), dowodu rejestracyjnego i polisy OC (mPojazd), znajdziecie tam także e-recepty, a uczniowie i studencki – mLegitymacje.

Mówiąc w skrócie – mObywatel to wirtualny portfel na dokumenty.

Dzięki mObywatelowi:

bezpiecznie pobierzesz, przekażesz i okażesz swoje dane (mTożsamość w wielu sytuacjach zastępuje tradycyjny dowód osobisty),

zrealizujesz eRecepty bez podawania numeru PESEL,

sprawdzisz i okażesz dane swojego samochodu,

korzystasz z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej.

Od dziś użytkownicy mają możliwość korzystania z unowocześnionej, zaktualizowanej wersji mObywatela. Kolejna aktualizacja już 5 grudnia. To wtedy aplikacji rządowej pojawią się mPrawo Jazdy i licznik punktów karnych.

 

 

You may also like