Biznes Marketing/Reklama Wiadomości

Harvard dla Modelek czyli elitarna szkoła modelingu

Co roku, branża modelingowa przyciąga setki tysięcy młodych kobiet, pragnących kariery w Tokio, Mediolanie czy Paryżu. Wg. raportu prestiżowej amerykańskiej sieci telewizji PBS, dotyczącego światowego rynku modelingu, Polska znalazła się na 8. miejscu wśród krajów skąd pochodzi najwięcej topowych modelek.

Modeling jest jednak obszarem wymagającym a do tego owianym niechlubną tajemnicą. Firmy, które zapraszają młode dziewczyny na castingi to niejednokrotnie spółki wykorzystujące naiwność dziewczyn marzących o luksusach świata mody, zapraszają na fikcyjne castingi i żądają wpłat na nieistniejące sesje.

Agencji modelek jest w Polsce sporo, ale tych skutecznych, liczących się na rynku, z renomą jest naprawdę niewiele.

Od 2015 r. na rynku działa ekskluzywna szkoła Avant School, założona i prowadzona przez wysokiej klasy specjalistkę z obszaru mediów, promocji medialnej i wizerunkowej-  Gosię Leitner, właścicielkę agencji Avant Management – oficjalnego partnera III i IV edycji programu Top Model, odpowiedzialną za sukcesy i sławę m.in. topmodelek Kasi Struss, Karoliny Pisarek, Joanny Krupy i Sandry Kubickiej.


Elitarna szkoła jest postrzegana na rynku jako „Harvard dla Modelek”, skutecznie przygotowując do zawodu modelki wybiegowej jak i fotomodelki.

Skąd pomysł na tego typu przedsięwzięcie?

Z potrzeby dzielenia się wiedzą, edukacji młodych kobiet i podnoszenia standardów rynku. Pomocy nie tylko w zakresie rozpoczęcia kariery ale także, a może przede wszystkim, budowania poczucia własnej wartości. 15 lat mojej działalności mogłabym podsumować w jeden sposób: walka ze stereotypami oraz budowanie pewności siebie jako kobiety. Chcę, żeby dziewczyny wkraczały w dorosłość z podniesioną głową

Jaki jest cel, misja Szkoły?

Misją szkoły jest porządne, psychologiczne i praktyczne przygotowanie dziewcząt do rozpoczęcia podróży w świat modelingu. Tylko na dobrym gruncie wartości i umiejetnosci może wyrosnąć długowieczne drzewo dlatego zasianie odpowiedniego ziarna uważam za tak ważne.

Jak wyglądają zajęcia w Avant School?

Wyobraź sobie wesołe miasteczko, w którym o danych porach są uruchamiane różne atrakcje. Jest to 10-metrowy catwalk [wybieg], zajęcia aktorskie, ruch sceniczny, szkolenie z budowania wizerunku, a także makijażtu, stylizacji i to wszystko pod okiem najlepszych trenerów z Polski. Czy to nie wspaniały sposób spędzenia czasu?

 

Czego mogą spodziewać się uczennice po ukończeniu zajęć? Jakimi kompetencjami będą dysponowały?

Ogromnej dawki śmiechu, radości, uskrzydlających rozmów, zajęć i recepty na zdrową, szczupłą sylwetkę! Ponadto, kursantka która pilnie zapisuje wszystko to, co mówimy będzie wiedziała jak poradzić sobie z kryzysem wizerunkowym – czy to w szkole czy później w pracy.

Czy każdy może dostać się do szkoły? Jak wygląda rekrutacja?

Tak, od 2017 roku każdy może się dostać na kurs do szkoły i sprawdzić czy świat modelingu jest dla niego!

Czy szkoła jest jedynie dla kobiet? Czy jest też przewidziany obszar dla mężczyzn? 

Szkoła jest tylko dla kobiet. Mężczyźni nie mają wstępu.

Szkoła gwarantuje wysoki poziom edukacji, praktyk, czy też pomaga przyszłym modelką w zakresie castingów, pozyskiwania zleceń?

Tak, naszymi wykładowcami są najlepsi z najlepszych 🙂 Daniela Szpejna prosto ze szkoły modelek trafiła do agencji AVANT i na koncie ma prestiżowe reklamy dla Magdy Butrym, Orsay, Ochnik, debiutowała sesją w Harpers Bazaar, Mania Szoja po trzecim kursie dostała pracę w telewizji, Magda Ziajor i Kornelia Kukowska po kursie w Avant wyjechały na zagraniczne kontrakty i dzisiaj robią karierę. Nie każda trafia do agencji Avant, podaję podczas kursu listę topowych agencji modelek wraz z informacją jak i do kogo tam się zgłosić.

Zawód modelki jest niezwykle pożądany przez młode kobiety, jak uchronić się przed oszustwami w tej branży? Czy szkoła przygotowuje również na takie ewentualności?

Najprostszą odpowiedzią jest „mieć dobrego agenta i pracować z dobrą agencją”. Gwiazdy nigdy nie rodzą się same, lecz zawsze stoi za nimi sztab ludzi i agenci, z którymi wspólnie buduję się wizerunek. 14-letnia Daniela Szpejna prosto ze szkoły modelek trafiła do agencji AVANT i w wieku 15 lat debiutowała udziałem w sesji zdjęciowej dla Harpers Bazaar w Singapurze. Na koncie ma współpracę z markami Orsay, Magdą Butrym, Sizeer, Ochnik a także udział w fashion week w Portugalii. Wszystkie podróże odbyła e towarzystwie mnie lub pracownicy Mojej agencji.

You may also like