ASUS ROG wraz z Ikea połączył siły, aby stworzyć zestaw mebli dla graczy. Praktyczne, ergonomiczne zastosowanie oraz rozsądna cena mają cechować nowe produkty Ikea.

Pierwszym rynkiem na którym pojawią się nowe, nieszablonowe meble dla graczy, będzie rynek chiński, na który to trafią one już w lutym 2021 r. W Europie natomiast pojawią się jesienią przyszłego roku.

W wyniku tej współpracy powstać ma ok. 30 nowych produktów, takich jak fotele, biurka oraz akcesoria do gry. Z pewnością mają być konkurencją, dużo tańszą dla fotela wyprodukowanego z początkiem tego roku przez firmę Logitech, która stworzyła produkt z producentem mebli Hermanem Millerem, również z myślą o użytkownikach streamingowych czy zajmujących się e-sportem.

 

Oferta  Asusa będzie szersza niż jeden mebel i dostępna masowo. „Ekspert do spraw gier spotyka eksperta do spraw mebli. Stwarza to doskonałą okazję do połączenia naszego know-how w zakresie urządzania mieszkań z wiedzą ROG, by ostatecznie zapewnić niezwykłe wrażenia z gry. Razem chcemy pomóc graczom i ich rodzinom w zintegrowaniu ich pasji z przestrzenią mieszkalną, tworząc kolekcję niedrogich i ergonomicznych mebli i akcesoriów do gier” – informuje IKEA w komunikacie prasowym.

Celem tej współpracy jest opracowanie zestawu niedrogich mebli i akcesoriów do gier, które lepiej będą komponowały się z wnętrzem. Projektanci IKEA oraz specjaliści z ASUS ROG współpracują z profesjonalnymi graczami i miłośnikami gier wideo, którzy pomogą w zaprojektowaniu mebli i akcesoriów i dzielą się swoją opinią na temat wymagań i produktów, które mogłoby sprostać ich oczekiwaniom. Projekty powstają w szanghajskim Centrum Rozwoju Produktu.

IKEA Z LEGO DLA DZIECI

Ikea i Lego połączyły natomiast siły, w celu stworzenia zestawu klocków, które jednocześnie pełnią funkcję pudełek. Produkt składa się z pojemników różnych rozmiarów, w jego skład wchodzi także zestaw klocków a ich konstrukcja jest identyczna jak klocków Lego.

 

W skrócie, dzięki jednemu produktowi można klockami bawić się i jednocześnie je przechowywać.  IKEA i Grupa LEGO wychodząc naprzeciw pragnącym porządku rodzicom i uwielbiającym bałagan dzieciom, chciała stworzyć rozwiązanie do przechowywania, które samo w sobie może być elementem zabawy.

Dzięki BYGGLEK możemy nie tylko schować klocki w środku, ale również wykorzystać pojemniki jako element całej budowli.

 

„IKEA i Grupa LEGO, które postanowiły usunąć bariery związane z nieporządkiem podczas codziennej zabawy, jednocześnie tworząc praktyczne, ale też kreatywne doświadczenie” – można przeczytać w komunikacie szwedzkiej sieci. Firma zapewnia, że kolekcja daje dzieciom możliwość ekspresji, równocześnie zapewniając rodzicom zapewnienie porządku w domu przy całej zabawie. Kolekcja BYGGLEK  pojawi się w polskich sklepach sieci IKEA już w październiku.

Dodatkowo od 24 października, IKEA wprowadza program „Buy Back” czyli sprzedaż mebli używanych. W zamian za pozbycie się mebla, klienci otrzymają bony na zakup mebli IKEA. Jeśli meble będą „jak nowe”, bez zadrapań – otrzymają bon o wartości 50 proc. ceny pierwotnej zwracanego mebla. Za produkty w stanie „bardzo dobrym” z drobnymi rysami otrzymają 40 proc., za tzw. „dobrze używane” z kilkoma zadrapaniami – 30 proc.

Red. Agnieszka Jaźwińska

You may also like