Żyjemy pod presją czasu, a XXI wiek narzucił nam szybkie tempo życia i wielu rzeczy wymaga się od nas „na już” i „na cito”, ale sami też nie lubimy zbyt długo czekać na rezultaty podejmowanych działań, a szczególnie na zarobione pieniądze.

Nie ma gotowej recepty na sukces i ciężko jest sobie wybrać lub coś wymyślić ot tak, żeby się dorobić by móc odłożyć na dom bez brania kredytu. Wielu z nas myśli, że najlepszym pomysłem jest założenie swojej firmy, jednak najczęściej na własnym biznesie dorabiają się ci, którzy mieli pomysł i rzetelną wiedzę na temat  danej branży lub trafili we właściwą koniunkturę. Jak więc szybko zarobić? To jedno z pytań najczęściej zadawane w google.

Ciekawym pytaniem jest też to  „jak zarobić pieniądze online”. Zainteresowanych taką formą zarobku jest ponad 273 tys. osób miesięcznie.

Pomysłów na dodatkową pracę jest całe mnóstwo, jeśli więc szukasz sposobu na zmianę swojego życia i pracy, zadaj sobie pytanie „w czym jesteś naprawdę dobry” i  zastanów się co umiesz robić najlepiej i co mogłoby się ewentualnie sprzedać. Bo swoje umiejętności możesz spieniężyć „robiąc coś dla kogoś”, czyli podejmując się różnych zleceń dostępnych w internecie.

  1. Korepetycje.

Zapotrzebowanie na korepetycje z roku na rok rośnie. Szczególny przełom nastąpił, gdy wprowadzono naukę zdalną. Lekcje w wielu szkołach prowadzone były niekompetentnie, a więc jednocześnie rosło zainteresowanie korepetycjami. Rodzice zaniepokojeni poziomem nauczania zapisywali swoje dzieci na dodatkowe zajęcia, a sporo uczniów zapisują się na nie już w wakacje, bo chcą np. nadrobić zaległości albo odpowiednio przygotować się do egzaminów. Korepetycje coraz częściej są prowadzone online, nie trzeba więc tracić czasu ani pieniędzy na dojazdy.

Zazwyczaj zajęcia trwają godzinę zegarową i w zależności od tego, czego dotyczą kosztują 60-65 zł. W przypadku matematyki, fizyki lub nauki języków  obcych, stawki odpowiednio rosną. W przypadku pomocy podczas egzaminów, na przykład na studiach dochodzą nawet do 250 złotych. Korepetytorzy podkreślają, że zazwyczaj mają więcej chętnych osób niż miejsc. Można więc śmiało stwierdzić, że duża część osób przekonała się do nauczania zdalnego, co zaś poszerzyło perspektywy niezłego zarobku dla osób udzielających korepetycji. Zastanów się, jaka dziedzina wiedzy jest ci najbliższa i zacznij działać, a z powodzeniem dorobisz sobie nawet kilkaset złotych tygodniowo

  1. Kryptowaluty.

Inwestowanie w kryptowaluty jest legalne, ale ryzykowne, dlatego przed rozpoczęciem inwestowania, warto mieć świadomość wszystkich zagrożeń. Przyciągają one ogromnymi wzrostami, ale  obarczone są też bardzo wysokim ryzykiem, przede wszystkim ze względu na potężne wahania cen. Gdy rynek jednak wchodzi w okres hossy, wartość wielu cyfrowych aktywów wzrasta co najmniej kilkunastokrotnie w ciągu dosłownie kilku, kilkunastu miesięcy.

Sam obrót kryptowalutami nie jest kontrolowany. W internecie jest sporo informacji jak skuteczniej operować nimi na  rynku. Bez problemu znajdziemy również poradniki i instrukcje oraz filmy na ten temat na portalu YouTube. Generalnie są dwa kierunki którymi możemy podążać.

Pierwszy – to kopanie kryptowalut za pomocą własnego komputera i specjalnej przeglądarki internetowej. Wystarczy ją ściągnąć, ustawić prędkość kopania i już zarabiamy.Potrzebujemy jednak do tego dużą moc obliczeniową karty graficznej, a najlepiej kilka sztuk połączonych w moduł.

Drugi – to inwestowanie w kryptowaluty. W tym przypadku warto wzorować się na sprawdzonych sposobach i inwestować  na kryptogiełdach, które  cieszą się zaufaniem inwestorów, a najlepiej zdobyć własną wiedzę i kierować się nią przy okazji wszelkich podejmowanych decyzji.

  1. Własny blog.

Jeśli uwielbiasz pisać, to może nadszedł czas, by założyć bloga, tym bardziej że tego typu pracę możesz  wykonywać praktycznie z dowolnego miejsca na Ziemi, gdzie jest dostęp do internetu. Ciekawe, unikatowe teksty poradnikowe osiągają zadowalające wyniki finansowe i średnio można na nich zarobić od 1 tys. zł do 4 tys. zł miesięcznie. Wielu internautów wciąż chętnie czyta blogi o różnej tematyce i wpłaca również tzw. donejty, przeznaczone na rozwój bloga. Co więcej, zarabiać na blogu można zwyczajnie dzieląc się z innymi swoją ekspertyzą. Innymi słowy, opisując coś, w czym jesteśmy tak  naprawdę dobrzy i mamy na dany temat wiedzę i doświadczenie, którą dzielimy się ze swoimi czytelnikami.

Skutecznym sposobem jest również pisanie artykułów sponsorowanych dla danej firmy lub przedsiębiorcy. Wymaga to jednak zareklamowania świadczonej przez niego usługi lub oferowanych produktów. Inna praktyką jest wykorzystywana przez topowych blogerów,  umieszczanie na swoich stronach reklam. Reklamy te zazwyczaj są dopasowywane do treści danego bloga, co zwiększa szanse na to, by zaczęły one przynosić zyski. Dlatego, warto już na samym początku dobrze  zastanowić się, jak zarabiać na blogu, opracowując swoją indywidualną strategię działania

  1. Opieka nad dziećmi.

Opieka nad dzieckiem to bardzo pracochłonne i odpowiedzialne zadanie, z czego doskonale zdaje sobie sprawę każdy rodzic. Nie każda mama i tata mają jednak możliwość, by samodzielnie opiekować się swoim dzieckiem lub powierzyć je dziadkom lub rodzinie, albo zapewnić opiekę przedszkolną. W takiej sytuacji rodzice najczęściej poszukują niani. Niestety jednak, zatrudnienie niani nie jest tanie i nie każdy z nas może sobie pozwolić na taką formę opieki.

Z tego powodu, opieka nad dziećmi to kolejny intratny kierunek, gdzie jest duże zapotrzebowanie na pracowników. Opiekunki ogłaszają się i są poszukiwane najczęściej w mediach społecznościowych, ale popularne są również polecania sprawdzonych opiekunek lub rodzin z dziećmi poprzez pocztę pantoflową. Większość zleceń opieki nad dziećmi realizowanych jest w miejscu zamieszkania dziecka. Choć dobrą nianię znaleźć nie jest łatwo, osoby gotowe na taką pracę  mogą liczyć na wysokie zarobki.

To, ile zarabia niania, zależy przede wszystkim od miasta, w którym pracuje. Stawki wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za godzinę. Zakładając, że niania pracowałaby za 30 zł na godz., przez 5 dni w tygodniu, 8 godz. dziennie, jej dochód miesięczny wynosiłby 4.800 tys. zł. Dla wielu osób to atrakcyjna wysokość pensji dlatego chętnie podejmują pracę w charakterze opiekunki. Przy krótszych lub niezestandaryzowanych zleceniach w zakresu opieki nad dziećmi stawki godzinowe „dochodzą”  do nawet 50 złotych za godzinę.

  1. Opieka nad seniorami.

Nasze społeczeństwo coraz bardziej się starzeje. Z roku na rok przybywa osób, które mają różne schorzenia, coraz bardziej ograniczoną samodzielność i wymagają pomocy drugiej osoby. Taka opieka ma bardzo zróżnicowane zadania, od lekkich, bardzo zwyczajnych do takich, które wymagają sprawności fizycznej lub dodatkowych umiejętności i wiąże się przede wszystkim z dbaniem o bezpieczeństwo, ale nie tylko. Do przykładowych obowiązków należą; organizacja czasu seniora, podawanie posiłków, dbanie o higienę, pomoc w codziennych czynnościach i toalecie, podawanie leków, itp. Wszystko zależy to od stanu pacjenta.

Opiekun seniora w domu może pomóc, pracując w różnych godzinach. Może być potrzebny przez kilka godzin lub całą dobę. To również wpływa na to, ile zarabia. Wynagrodzenie jest uwarunkowane posiadanymi umiejętnościami, charakterem opieki, posiadanymi szkoleniami i doświadczeniem w pracy. Stawki godzinowe za opiekę nad seniorem są bardzo różne i rozpoczynają się od kilkunastu złotych w zależności od miejsca zamieszkania, wykonywanych obowiązków i ilości przepracowanych godzin. Wynajęcie opiekuna na godziny to koszt około 20–30 zł/h w tygodniu i 35 zł/h w weekendy. Opieka całodobowa to koszt 350–500 złotych. W przypadku osób posiadających wykształcenie kierunkowe, wynagrodzenie wzrasta średnio o 20%. Tak więc, to, ile zarobimy na  opiece osoby starszej, zależy w dużej mierze od nas samych i naszego stopnia zaangażowania w tę niełatwą pracę.

Pomysłów na dodatkową pracę jest całe mnóstwo, część z nich jest bardzo opłacalnych, inne mniej, ale zawsze warto spróbować. Jedno jest pewne, dodatkowy zarobek jest możliwy, wystarczy, że spróbujesz swoich sił.

 

Źródło:

www. finansepersonalne.pl

www.strefaedukacji.pl

www.businessinsider.com.pl

www.magazynprzedsiebiorcy.pl

 

You may also like