Biznes Edukacja Ekologia Gospodarka Informacje Wiadomości

Setki oznaczonych do wycinki drzew, beton zamiast lasu. Starosta Piaseczyński JUŻ niszczy Chojnowski Park Krajobrazowy

CHOJNOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY JEST WŁAŚNIE NISZCZONY! STAROSTA PIASECZYŃSKI KSAWERY GUT USKUTECZNIA SWÓJ INTERES

XXI wiek, kwestia ekologii poruszana jest zarówno w mediach, szkołach czy też podczas wszelkich konferencji. Niezależnie od wypowiedzianych słów, szkoleń, przeprowadzanych właśnie w tym zakresie, dramat ekologiczny jest sukcesywnie pogłębiany.

Duża część społeczeństwa jednak, nie stosuje zasad dotyczącyh walki o środowisko w tym: segregacji śmieci, zakupu artykułów w ekologicznych torbach, ograniczenia zużycia wody.. co gorsza, w wielu przypadkach nawet dokłada swoją „zabójczą” cegiełkę do budowy anty ekologicznego środowiska, wyrzucając śmieci np. do lasu.

Jak podaje strona lasy.gov.pl:

Każdego roku Lasy Państwowe wydają ok. 20 mln zł na sprzątanie śmieci wyrzucanych do lasów. W leśnych ostępach lądują nie tylko odpady z gospodarstw domowych, ale także stare opony, sprzęt AGD i RTV, samochody, części z warsztatów samochodowych, czy niebezpieczne substancje. Nasze lasy mimo wielu akcji i apeli toną w śmieciach!

Z tym sukcesywnie walczy rząd. Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Sejm 22 lipca 2022 roku przyjął nowelizację ustawy przeciwdziałającej przestępczości środowiskowej.

Nowa uchwała zwiększa wysokość kary m.in. za nielegalne składowanie i transport odpadów, który będzie zagrażał życiu i zdrowiu. Za te przewinienia będziecie mogli spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Za zaśmiecanie miejsc publicznych będziecie musieli zapłacić od 500 do 5 tysięcy złotych. Z kolei za palenie traw nawet aż 30 tys. złotych. Jeśli popełnicie umyślne przestępstwo przeciwko środowisku, to sąd – w zależności od przewinienia – może zażądać od was do 10 milionów złoty kary.

Niestety jednak środowisko sukcesywnie niszczą nie tylko sami mieszkańcy ale również niektórzy rządzący. Np. Starosta Piaseczyński

Starostwo Piaseczyńskie, położone w niedalekiej odległości od Warszawy, koordynowane jest przez Starostę Ksawerego Gut, który po cichu lecz niezwykle skutecznie stara się forsować wymianę lasów na betonowe drogi. Masowe wycinki drzew, zadziwiają wielu warszawiaków odwiedzających te tereny, liczba oznaczonych do wycinki spektakularnych dębów, sosen jest gigantyczna. Po co? Wkrótce wideo raport na ten temat. 

Dlatego niezwykle ważne jest aby w gminach, starostwach reprezentowały nas osoby, dla których natura rozwój cywilizacyjny i świadomość ekologiczna to nie są tylko pojęcia abstrakcyjne.

Przypomnijmy co dzieje się w malowniczym Chojnowskim Parku Krajobrazowym czyli w płucach Warszawy.

„Nie jestem w stanie powiedzieć, co jeszcze oprócz planowania dróg innego robi ten człowiek. Wraz z żoną przyglądamy się temu od dłuższego czasu i jesteśmy załamani. To nie jest starosta, którego chcielibyśmy mieć w swoim rejonie”– mówi Pan Bogdan, jeden z mieszkańców Zalesia Górnego.

„Może powodem budowy drogi jest deweloper i budowa domków w Nowinkach, sprzedaż była promowana dojazdem w 20 minut do Warszawy, właśnie przez nieistniejącą drogę”– mówi Artur, jeden z mieszkańców Wojciechowic.

Drogi budowane są masowo, wycinki drzew w rejonie Starostwa Piaseczyńskiego, w Nadleśnictwie Chojnów przerażają skalą nie tylko ekologów ale i samych mieszkańców, którzy poważnie obawiają się o przyszłość swoich lasów.

Ogromną kontrowersję, wywołał również plan realizacji drogi tranzytowej, przebiegającej przez środek lasu, gdzie obecnie znajduje się przepiękna, malownicza ścieżka rowerowa, położona w sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Szczegóły tu>> 

Ksawery Gut, Starosta Piaseczyński nie dbając o środowisko naturalne, zwierzęta, stworzył projekt rozbudowy drogi Gościniec Warecki, czyli drogi powiatowej nr 283W Krępa-Nowinki, który nieodwracalnie niszczy walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne Gościńca Wareckiego.

Co ciekawe, w sprawę włączył się również Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Daniel Putkiewicz, który znany jest ze swojego zamiłowania do natury, jednak równie istotne są dla niego kwestie rozbudowy infrastruktury miejskiej.

Swój niepokój w sprawie, przedstawił w piśmie z dnia 4.04.2022:

pismo: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Niestety jednak, do chwili obecnej Starosta Piaseczyński, nie odniósł się do sprawy.

Na prośbę redakcji portalu PolandGo dotyczącą spotkania w sprawie drogi, otrzymaliśmy odpowiedź: 

„Prawda jest taka, że Starosta robi co chce. Nikt nie jest w stanie go powstrzymać. Droga za drogą, za chwilę nie będzie już nawet gdzie spacerować, a wnuki będą mogły zobaczyć sarnę jedynie na obrazkach” – mówi jedna z mieszkanek Zalesia Górnego.

NIE CHCEMY TRANZYTU PRZEZ GOŚCINIEC WARECKI!!! Mówią mieszkańcy.

Gościniec Warecki to jedna z najlepiej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych naszego regionu. Nazywany historyczną perełką okolicy, Trakt Warecki zachował do dziś niezmieniony przebieg.

Przetrwał rządy, susze.. a zniszczyć planuje go jeden człowiek.

Dlaczego Staroście, tak bardzo zależy na stworzeniu tej właśnie drogi.. ? To weryfikują dziennikarze śledczy.

Co mówią o tej sytuacji przedstawiciele polskiego Show Biznesu?

You may also like