Polska to kraj z bogatą i zróżnicowaną gospodarką, w którym istnieją liczne branże i sektory, generujące zyski na różnych poziomach. Niektóre z tych branż są szczególnie dochodowe, a ich rozwój przyczynia się do wzrostu gospodarczego kraju. W tym artykule omówimy najbardziej dochodowe branże w Polsce.

Rynek pracy to wielka niewiadoma. Niektóre branże odnoszą sukcesy, inne są na skraju kryzysu. Aby firma dobrze prosperowała, wiele zależy od sposobu zarządzania nią, oferowanych towarów i usług oraz odpowiednich działań marketingowych, a także trafienia w potrzeby klientów.

Własna działalność to marzenie wielu Polaków, warto więc rozważyć opcję biznesu opartego na świadczeniu usług, a w szczególności skupić się jednocześnie na tym, co lubimy robić i na tym, czego wiele osób potrzebuje. Warto więc zrobić solidny research i sprawdzić, jaką niszę możemy zagospodarować. Planowanie biznesu to również dobry moment na wykorzystanie własnych mocnych  stron i przekształcenie ich w dochodowy interes. Pomyśl, w czym jesteś dobry i co sprawia Ci przyjemność, a następnie spróbuj przekuć swoją pasję w biznes. Jeśli więc szukasz ciekawego pomysłu na rozkręcenie biznesu i myślisz o założeniu firmy, sprawdź czy znajduje się ona w grupie najbardziej dochodowych pomysłów.

Zawód barber

Nie tylko kobiety dbają o swoją fryzurę i kondycję włosów. Na ulicach wielu miast można spotkać coraz więcej brodaczy i wąsaczy.

Moda i trend na posiadanie zarostu sprawia, że mężczyźni decydują się na jego zapuszczenie i coraz częściej korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego specjalnie na potrzeby panów powstał zawód barber, czyli męski fryzjer, który skupia się nie tylko na włosach głowy, ale także na brodzie i wąsach.

Salony fryzjerskie, oferujące strzyżenie męskie, są coraz bardziej oblegane.

Szczególną popularnością cieszą się zakłady zatrudniające specjalistów od brody, którzy potrafią zarost nie tylko jedynie ścinać, ale i stylizować, a także pielęgnować ją  odpowiednimi kosmetykami.

Jeżeli czujesz, że jest to praca, którą lubisz zainteresuj się specjalnymi kursami.

Większość wykwalifikowanych salonów barberskich oferuje odpowiednie szkolenia. Są one płatne i zazwyczaj trwają około 200 godzin.

Po zdobyciu odpowiednich umiejętności, możesz otworzyć salon i zacząć zarabiać. 

Rękodzieło- Handmade

Przedmioty wytwarzane ręcznie mają dla wielu osób znacznie większą wartość od tych produkowanych masowo. W każdym zakątku świata ludzie lubią otaczać się rzeczami wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

Dlatego też, jeśli mamy dobre umiejętności manualne i głowę pełną pomysłów, to tworzenie rękodzieła może nie tylko dawać nam dużo satysfakcji i spore zarobki, ale również być ciekawym doświadczeniem.

Rzemiosło, takie jak garncarstwo, szycie, robienie biżuterii i  swetrów na drutach, czy też piękne, jedyne w swoim rodzaju figurki, warto pokazać  innym i sprzedać. Okazuje się, że szybko znajdują się tacy, którzy z chęcią je kupią. Na początek dobrym miejscem na sprzedaż rękodzieła są różnego rodzaju portale z ogłoszeniami, czy też aplikacje sprzedażowe.

Ceny własnych wyrobów  są nieco wyższe od produktów sprzedawanych w sklepach sieciowych i komercyjnych. Wynika to z tego, że firmy tworzą je masowo w ogromnych ilościach, a rękodzieło najczęściej wykonywane jest przez jedną osobę i ma ograniczoną ilość egzemplarzy, które różnią się od siebie i w praktyce nie ma dwóch identycznych. Pomysły na biznes związane z rękodziełem mogą obejmować również – oprócz tych wymienionych wyżej – produkcję mebli, montaż produktów, a nawet przedmioty wykonane na zamówienie. Handmade daje więc wiele możliwości i możemy spodziewać się również atrakcyjnych zarobków. Dlatego jest to świetny sposób na rozpoczęcie małego, własnego biznesu i wypracowanie swojej drogi w 2023 roku.

Zawód flipper

Flipper to osoba, która wyszukuje na rynku nieruchomości w atrakcyjnej, najlepiej zaniżonej cenie, by sprzedać je z maksymalnym zyskiem po uprzednim podniesieniu ich wartości przez remont, odnowienie, odświeżenie i  efektowną aranżację oraz skuteczną promocję. Nieruchomości ciągle zyskują na wartości, zatem zawsze znajdzie się taki moment, żeby ją sprzedać w dobrej cenie względem kosztów jej nabycia.

Flipperzy korzystają ze sprawdzonych ekip remontowych, które w określonym czasie przygotowują mieszkanie, by mogło zostać wystawione na rynek. Inwestorzy szacują, że na tym etapie jesteśmy w stanie zarobić już 20-30 tys. zł, bowiem cena nieruchomości po remoncie wzrasta o dobre kilkadziesiąt tys. zł. Przy odpowiedniej promocji, całkowity zysk z takiej inwestycji może wynieść nawet 60-90 tys. zł.

Żeby tanio kupić, flipper najpierw musi znaleźć okazję, dostosować ją do wymogów rynku, czyli trzeba znaleźć nie za drogie, ale oszałamiająco wyglądające materiały, przeprowadzić modernizację i sfinalizować sprzedaż, która z nieruchomości zakupionej w okazyjnej cenie uczynią obiekt pożądania wielu potencjalnych nabywców.

Przy tej profesji warto posiadać sporą wiedzę na temat procedur zakupu i sprzedaży, prawa, trendów oraz potrafić racjonalnie ocenić rynek,  a także wiedzieć jak sprzedać nieruchomość bez pośredników.  Jeśli więc jesteś gotów zaakceptować ryzyko, a do tego jesteś osobą cierpliwą i możesz poświęcić czas na wyszukiwanie odpowiednich ofert, to flipping jest dla ciebie odpowiednim sposobem na zarabianie sporych pieniędzy. W internecie znajdziemy szkolenie online z flipowania oraz filmy instruktażowe. 

Warsztat samochodowy

Serwisowanie samochodów to biznes niezbędny w każdym mieście i miasteczku. Samochodów na ulicach przybywa, wiele rodzin może pochwalić się co najmniej jednym autem, a czasami dwoma lub większą ilością. Dlatego też jednym z najbardziej opłacalnych biznesów w 2023 roku jest założenie własnego warsztatu samochodowego. Pojazdy wymagają nie tylko nalewania do nich paliwa, ale także corocznego serwisu, czyli wymiany filtrów, oleju, uzupełnienia płynów oraz czyszczenia klimatyzacji. Dodatkowo dochodzi kwestia zmiany opon z zimowych na letnie i odwrotnie oraz przeprowadzenia badania technicznego.

Podobnie zyskowne są usługi wulkanizacyjne, myjnie samochodowe czy też inne związane z motoryzacją.

Prowadzenie każdego rodzaju biznesu wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia, jednak osoby otwierające warsztat mechaniki pojazdowej mogą liczyć na spore zyski z dobrze prowadzonego warsztatu. Przy odpowiednich umiejętnościach, wyposażeniu i strategii marketingowej możliwe jest wygenerowanie stałego strumienia nowych klientów i zbudowanie udanego biznesu. Jest to bardzo dobry pomysł na biznes z dużym potencjałem nie tylko w tym roku, ale na długie lata. Dobry zakład samochodowy na pewno będzie cieszył się zainteresowaniem.

Własna kawiarnia albo cukiernia

Dla miłośników pieczenia dobry pomysł na biznes, to otworzenie własnej cukierni lub małej kawiarni. Klimatyczne miejsca, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść coś na osłodę, na pewno będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem.

Do menu warto wprowadzić najbardziej znane rodzaje kawy, na przykład espresso, cappuccino, latte czy mocca, a także szeroki wybór samodzielnie wypiekanych ciast, opartych na naturalnych składnikach i nietuzinkowe desery.

Dodatkowym zarobkiem będzie ich pieczenie i przygotowywanie na zamówienie oraz tworzenie słodkich stołów na różne imprezy okolicznościowe. Takie usługi są szczególnie pożądane w okresie przedświątecznym, ślubnym oraz komunijnym.

Większość cukierni i małych kawiarni od zawsze prowadzi sprzedaż na wynos, nawet jeśli dodatkowo zapewnia kilka czy kilkanaście stolików wewnątrz lokalu.  A to oznacza, że nawet w okresie lockdownu te lokale nie musiały się zamykać, wystarczyło, że ograniczyły się do dystrybucji bez konsumpcji na miejscu.

Latem dodatkowo możesz prowadzić także biznes na zewnątrz lokalu i serwować lody, co na pewno zachęci do skorzystania z twoich usług zarówno starszych jak i młodszych klientów.

Przepis na sukces w życiu zawodowym to połączenie satysfakcjonujących zarobków z przyjemnością z codziennej pracy. Warto więc zrobić listę swoich umiejętności i wybrać te, które mogłyby Ci pomóc w założeniu dobrze prosperującego biznesu.

Nie musi być on od razu rewolucyjny, jednak zanim wdrożysz go w życie, musisz upewnić się więc, że na opracowane przez Ciebie rozwiązanie jest popyt zarówno w 2023 roku, jak i kolejnych latach.

Jeżeli natomiast chcesz zdecydować się na taki biznes, w którym pieniądze trafiają do ciebie od razu, najlepszym pomysłem będzie proponowanie usługi „tzw. złotej rączki”, czyli wszelkiego rodzaju naprawy, drobne remonty, usługi sprzątania i prania np. dywanów oraz opieka nad dziećmi. Szczególnie zyskowna można okazać się windykacja i branża monitorowania należności.  Wybór należy do ciebie.

Podsumowując, Polska posiada wiele dochodowych branż, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. IT i technologie, e-commerce, przemysł spożywczy, finanse i turystyka

Źródło:

www.google.pl

www.blog.sky-shop.pl

www.zainwestujwnieruchomosci.pl

www.zarabiajprzez24.pl

 

You may also like