Biznes Nowe Technologie Wiadomości

Pierwsza w Polsce aplikacja Narodowa PL GO z rozszerzoną rzeczywistością

Już od kwietnia, rusza pierwsza w Polsce aplikacja narodowa PolandGo, zrzeszająca Polaków na poziomie narodowym oraz lokalnym, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość AR.

Każdy mieszkaniec, będzie miał możliwość sprawdzenia co dzieje się w jego mieście lub wsi, wzięcia udziału w konkursach, grach, w tym grach miejskich, sam bądź integrując się ze znajomymi czy sąsiadami, wzmacniając swoją pozycję i zwiększając szanse na bonusy.

Dzięki aktywności w aplikacji, Polacy zdobywać będą punkty, które przekładają się na nagrody, zniżki, zaproszenia, prezenty, wszystko w wybranych przez nich obszarach. Każdy obywatel, z wirtualnym przewodnikiem lub przewodniczką, będzie miał możliwość zwiedzenia regionu, poznania jego historii lub odszukania ukrytej nagrody.

Aplikacja informować będzie o lokalnych wydarzeniach, imprezach, a także ważnych dla mieszkańców powiadomieniach.

Dodatkowo, posiadacze aplikacji, uprawnieni będą do wejścia na dedykowane im wydarzenia, posiadać będą pierwszeństwo wejścia na poszczególne eventy, imprezy, spotkania… wystarczy tylko zeskanować aplikację przy kasie lub wejściu.

Twórcy aplikacji, chcą zintegrować Polaków, przybliżyć im rodzime wartości, jednocześnie zwiększyć ich świadomość w kontekście miejscowości, w których żyją, pracują. Najnowsza technologia oraz opracowany system premiowania, wywołuje spontaniczne zainteresowanie produktem.

Aplikacja to połączenie rozrywki, edukacji z wykorzystaniem najnowszej technologii AR (augmented reality)

Aleksandra Fajęcka Prezes AFA MEDIA
Aleksandra Fajęcka Prezes AFA MEDIA

„Augmented Reality to obecnie innowacyjny kierunek rozwoju dostępny już na rynkach międzynarodowych, technologia, która za 2-3 lata będzie standardem również na rynku polskim. Dlatego zdecydowaliśmy się na realizację nieszablonowego, przełomowego projektu PLGO, który zmodernizuje rynek pod kątem innowacji mobile’owych”

– mówi Aleksandra Fajęcka, prezes Grupy AFA MEDIA twórcy aplikacji.

„Jest to pierwsza taka aplikacja w Polsce i co ciekawe również na świecie. Rok 2021 zamierzamy dedykować wdrożeniu na rynek polski, kolejne lata na rynki zagraniczne”

– dodaje.

Wg. businesswire, pandemia przyczyniła się do niezwykle szybkiego wzrostu AR. Analizy przewidują zwiększenie wartości tego rynku do  125.19 billionów USD w latach 2020-2024.

Start innowacyjnego Produktu Narodowego już w kwietniu 2021

Strona aplikacji ww.PlGo.pl

Zdjęcia pochodzą z www.unsplash.com

 

 

 

You may also like