Biznes Finanse/Księgowość Gospodarka Informacje Polityka Wiadomości

Ponad 350 mln z projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia”

Jak podaje serwis Gov.pl

72 szpitale i 270 placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) korzysta ze wsparcia z projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia”, aby zlikwidować bariery w dostępności do świadczeń dla pacjentów ze szczególnymi potrzebami, m. in. z niepełnosprawnościami.

Ogólna wartość uruchomionego w 2019 r. projektu to 352 675 142 zł, z czego ponad 297 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

– „Środki z tego projektu wykorzystywane są w trzech obszarach: na finansowanie likwidacji barier architektonicznych, cyfryzację usług i szkolenia dla kadry w zakresie komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami. Do tej pory przeszkolonych zostało ponad 1100 osób” –  wyjaśniał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dzięki środkom z projektu pacjenci ze szczególnymi potrzebami mogą łatwiej i bezpieczniej dostać się do gabinetów lekarskich i zabiegowych, szybciej umówić się na wizytę, a także korzystać ze sprzętu zapewniającego większy komfort podczas pobytu w placówce.

źródło: Gov.pl

Grafika: Zdjęcie ministra Adama Niedzielskiego z konferencji prasowej w Szamotułach

You may also like