Biznes Wiadomości

RANKING firm ochroniarskich. Ochrona to za mało. Czas na wersję 5.0 .  

Żyjemy w ciężkich czasach, kiedy z dnia na dzień może wydarzyć się dosłownie wszystko. Kryzys wywołuje w społeczeństwie depresję, nostalgię ale i agresje, która w przełożeniu na masowość może być niezwykle niebezpieczna.

Jak podają Wirtualnemedia:Statystyki włamań za rok 2019 roku nie są optymistyczne. To był kolejny rok wzrostu liczby kradzieży z włamaniem. W 2019 zanotowano ponad 71 tys. przestępstw. Co stanowi wzrost o 3% i ponad 2 tys. włamań więcej niż w 2018 roku. Pozytywne dane dotyczą wyłącznie wykrywalności. Policja ujęła blisko połowę włamywaczy.” 

Zabezpieczenie się przed tym, wydaje się proste. Wynajem firmy ochroniarskiej, dostosowanie monitoringu, zabezpieczeń.

Jednak firm ochroniarskich na rynku jest wiele. Różnice widoczne są w cenie, obsługiwanym obszarze, wyszkoleniu pracowników, jakości oferowanych usług..

Instytut Mobile&Digital Marketingu, w dniach 24-28.05, przeprowadził badanie jakościowe – analizę jakości na podstawie poziomu satysfakcji klientów z oferowanych usług.

Dodatkowo do każdego z dwudziestu trzech domów, zostało wezwanych dwadzieścia trzy ekipy z pięciu firm ochroniarskich.

CAŁKOWICIE ODPADŁY DWIE

Dojazd po dwóch godzinach, nieprofesjonalna weryfikacja, niemiła obsługa klienta oraz w niektórych przypadkach starsze, schorowane osoby, które nie mają siły do ciężkich zadań związanych z bezpieczeństwem.

Trzy natomiast przeszły WSZYSTKIE testy bezpieczeństwa i jakości.

Oceniana została:

– kadra, profesjonalizm

– kompetencje, wyszkolenie pracowników

– jakość obsługi

– zaopatrzenie

– szybkość działania, dojazdu, czas reakcji

– systemy techniczne

– innowacyjne rozwiązania

– podejście do klienta

Wyłoniliśmy trzy, najszybciej reagujące firmy ochroniarskie, spełniające wymogi międzynarodowego bezpieczeństwa, dostosowane do dzisiejszych potrzeb, posiadające wyszkoloną, certyfikowaną ekipę patrolową.

Cena za usługi jest zbliżona. Sprawdźmy realizację.

GOLIAT SECURITY


Goliat Security 
to certyfikowana, wyspecjalizowana jednostka ds. ochrony i bezpieczeństwa, światowej klasy specjalistów z zakresu ochrony, detektywistyki, pirotechniki, akcji specjalnych.

Działa szybko, niezwykle skutecznie, na terenie całej Polski, chroniąc domy, mieszkania, posiadłości i całe osiedla.

Monitoring to najwyższej klasy zintegrowany sprzęt, systemy alarmowe, które nie są dostępne w większości firm ochroniarskich, dodatkowym atutem jest posiadanie WŁASNYCH psów patrolowo tropiących.

Firma, działa na terenie całej Polski, do niedawna realizowała głównie projekty specjalne, VIP, celebryckie, ochrona Instytucji prywatnych i państwowych, imprez masowych, aktywności detektywistyczne, cyberbezpieczeństwo.

W chwili obecnej zaawansowane usługi Goliat Security, dostępne są na terenie całego kraju, dla wszystkich Polaków.

Już we wrześniu rusza innowacyjna aplikacja monitorującaGOLIAT 5.0. Nowość na rynku polskim, standard na międzynarodowym. Aplikacja umożliwi pełne zabezpieczenie mienia i osób, natychmiastowe wezwanie jednostki oraz dodatkowe usługi.

OCENA

Firma otrzymuje niekwestionowaną ocenę 5.

Ekipa profesjonalnie zaopatrzona, ubrana w dedykowany uniform, dojechała na miejsca zdarzenia w max 8 min. Weryfikacja obiektu- niezwykle profesjonalna. Jakość systemów alarmowych- najwyższa.

Poziom ochrony: jednostka specjalna, doskonały

 

SOLID SECURITY

Solid Security Znana od lat firma realizująca projekty związane z bezpieczeństwem, ochroną.

Najbardziej popularne usługi Spółki to monitoring domów i obiektów. Solid świadczy usługi ochrony na rzecz klientów biznesowych i indywidualnych, we wszystkich obszarach związanych z bezpieczeństwem. Posiada systemy alarmowe w wielu modelach oraz aplikację mobilną, dzięki której można włączyć alarm przez telefon, jednocześnie wzywając patrol.

Dodatkowo firma, posiada inne usługi z zakresu bezpieczeństwa jak ochrona firm czy magazynów.

OCENA

Firma otrzymuje 4,5 gwiazdki. Minusem jest znacznie dłuższy czas oczekiwania, dzwoniąc parokrotnie na infolinie, klienci niepokoili się, że za długo czekają.

Weryfikacja obiektu, jakość systemów bardzo dobra.

Poziom ochrony: bardzo dobry

 

JUWENTUS

Juwentus, to również znana firma ochroniarska, świadcząca usługi z zakresu ochrony ludzi, mienia, magazynów, a także całych osiedli mieszkaniowych.

Posiadająca system monitorowania, wyszkoloną kadrę, infolinię kontaktową. Chroni mieszkania i domy na terenie całej Polski. Fokusuje się również na dodatkowych aktywnościach jak alarmy pożarowe, zalania, alarm tlenku węgla.

OCENA

 Ocena 4,5 niestety parokrotnie podczas wezwań osoby weryfikujące ze względu na wiek, siłę nie były tak sprawne, jak oczekiwano by od załogi ochroniarskiej. Niemniej jednak również ocena wysoka.


Poziom ochrony:
 dobry+

Podczas podejmowania decyzji dotyczącej ochrony obiektu czy nas samych, warto przeanalizować wszystkie aspekty, nie tylko cenę ale głównie w dzisiejszych czasach jakość usługi, co jak się okazuje jest z roku na rok coraz ważniejsze.

You may also like