Biznes Lifestyle Medycyna/Farmacja Wiadomości

Rosyjski sznyt w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna to standard. Co trzecia kobieta i co szósty mężczyzna w Polsce, przetestował już możliwości tej właśnie dziedziny. Z ostatnich szacunków instytutów badawczych wynika, że wartość tego rynku w Polsce wynosi już ponad 200 mln zł (przy czym wartość światowego rynku wycenia się na 2,7 bln dol.)

Najczęstszymi zabiegami, nie będącymi operacjami chirurgicznymi, wybieranymi przez klientów są: zabiegi z wykorzystaniem botoksu, kwasu hialuronowego, karboksyterapia..

Największą popularnością, cieszą się korekty: ust, bruzd nosowo-wargowych, policzków, okolic oczu oraz czoło (botoks)

Jedną z najgorętszych metod poprawy wizerunku ust, jest metoda na płasko”, która powstała w Moskwie. Metoda rosyjska, jak znane dotychczas metody powiększania ust, polega na wstrzyknięciu do skóry odpowiednio dobranego kwasu hialuronowego za pomocą igły. Spektakularna różnica między znanym dotychczas efektem końcowym ostrzykiwania a metodą rosyjską wynika z nowoczesnej techniki wykonania zabiegu. Warto jednak zauważyć, że zabieg ten wymaga od wykonującego bardzo dużej precyzji i doświadczenia oraz pewnej ręki.

Modelowanie ust na płasko to nic innego jak podkreślenie łuku kupidyna i górnej wargi za pomocą kwasu hialuronowego. W takim przypadku dolna warga modelowana jest wtedy wąsko, przez co możliwe jest uzyskanie symetrycznego efektu i poprawienie proporcji twarzy.Modelowanie ust na płasko zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Dzięki tak przeprowadzonemu zabiegowi usta wyglądają naturalnie – rozciągnięcie czerwieni ust jest możliwe bez jej nadmiernego uwypuklenia. Mówiąc prościej, pozwala to uniknąć efektu “kaczego dziobu”.

Jedną z najbardziej znanych specjalistek ds. modelowania ust metodą rosyjską jest Eliza Zdrzałek, która od 8 lat specjalizuje się w dziedzinie zabiegów estetycznych, głownie właśnie w modelowaniu ust metodą rosyjską.

Pani Doktor, skąd inspiracja ustami rosyjskimi?

Od lat pasjonuję się wizerunkiem ust, ich ułożeniem, kształtem. Uważam, że każda kobieta przyciąga uwagę nie tylko wzrokiem ale również ponętnymi, naturalnymi ustami. Często jednak trafiały do mnie klientki, które odwiedziły już paru specjalistów, a w ustach miały parę mililitrów kwasu lub co gorsza innego preparatu. Postanowiłam więc tworzyć usta dedykowane per kobieta a nie per wielkość. Często pacjentki, które mnie odwiedzały, były zdesperowane, załamane tym co mają na twarzy. Każda z nas chce pięknie wyglądać, jednak trzeba pamiętać, że kształt i rozmiar zawsze dopasowujemy do konturów twarzy. Tajniki i specyfikę techniki „rosyjskiej” miałam przyjemność poznać na szkoleniach w Moskwie. Usta na płasko idealnie harmonizują z Naszą twarzą. Wyglądają ultra naturalnie. Łuk kupidyna jest maksymalnie wyciągnięty, usta są modelowane w kształcie łuku, serca bez efektu „odstających ust”. Dolna warga najczęściej modelowana jest wąsko, co umożliwia otrzymanie symetrycznych i pełnych ust. Dzięki temu możliwe jest poprawienie proporcji twarzy i uzyskanie ponętnych ust.

I jak zaczęła się przygoda z rosyjskim sznytem?

Jako jedna z pierwszych osób w Polsce wprowadziłam trend modelowania ust na płasko. Ukończyłam moskiewski instytut medycyny estetycznej – specjalizacja „modelowanie ust na płasko”. Brałam udział  w licznych szkoleniach, kongresach medycznych oraz kosmetologicznych. Wielokrotnie miałam przyjemność uczestniczyć w moskiewskich szkoleniach u światowych sław lekarzy medycyny estetycznej specjalizujących się w „tworzeniu perfekcyjnych ust”.

Czy ta metoda różni się od pozostałych?

Tak, oczywiście. W ostatnich latach coraz częściej spotykam się z ofertami lekarzy czy kosmetyczek, którzy oferują realizację ust „na płasko”, jednak finalny efekt odbiega od rosyjskich standardów.

Moskiewskie usta dają efekt pełnych, wydatnych ust o ładnie podkreślonym konturze w kształcie serca, ale bez efektu „kaczego dzióbka”, a to niestety dalej widzimy na ulicach polskich miast. W trakcie zabiegu górna warga jest wywijana płasko ku górze – więc z profilu usta nie „odstają” nienaturalnie od twarzy. W tej metodzie kwas hialuronowy jest podawany w zupełnie inny sposób niż w tradycyjnych zabiegach modelowania ust – precyzyjna technika głównie wkłuć prostopadłych do czerwieni wargowej pozwala na jej odwinięcie, a więc zwiększenie wymiaru pionowego, a nie poziomego warg. Aby uzyskać taki efekt, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego kwasu hialuronowego, technika oraz kolejność iniekcji. Trzeba naprawdę doskonale znać anatomię oraz technikę aby móc uzyskać spektakularny efekt.

Jak przygotować się do zabiegu? Czy każdy może sobie na takie usta pozwolić?

Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny starając się wydobyć i podkreślić naturalne piękno. Realizacja takich ust, to nie tylko wiedza lekarska, kosmetyczna ale przede wszystkim artystyczna. Zastanawiam się zawsze „jak powinna wyglądać twarz po zabiegu”. Weryfikacja polega na tworzeniu w głowie wizji i planu zabiegowego, a następnie realizacji.

Niestety nie jestem w stanie metody rosyjskiej wdrożyć u wszystkich pacjentek. Część z nich, wymaga bowiem rozpuszczenia starego preparatu, który daje efekt „kaczych ust”. Bez zniwelowania, nie ma możliwości modelowania starego kwasu, stąd każdorazowo istotna jest konsultacja. Zabieg każdorazowo zawsze poprzedzony jest wizytą, weryfikacją. Preferencje moich klientek są dla mnie najważniejsze.

Gabinet Elisestetic prowadzony jest w Zabrzu oraz konsultacje wraz z zabiegami (na specjalne zapisy) w Warszawie (raz w miesiącu)

Red. Aneta Górska

You may also like