Startup, pojęcie wykorzystywane niezwykle często, w zakresie młodych firm, które jednoczenie można sklasyfikować jako innowacyjne.

Wg. definicji encyklopedycznej, start-up jest to młoda organizacja lub przedsiębiorstwo, której/którego model biznesowy jest w toku rozwoju i ulega ciągłej optymalizacji, a finansowanie działalności odbywa się najczęściej z wykorzystaniem środków ich założycieli, aniołów biznesu, funduszy kapitałowych, bądź pozyskanych metodą crowdfundingu.

Coraz młodsi ludzie, stawiają na swoją przyszłość i opracowują plany biznesowe swoich wymarzonych projektów.

Ponad tydzień temu, w budynku Dzielnicy Ursynów, odbyło się wydarzenie, promujące ten rodzaj działaności, przedsiębiorczość, tym razem dedykowane młodzieży.

„Startup pomysłem na karierę zawodową” to spotkanie podczas którego, praktycy biznesu opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z początkami prowadzenia własnej firmy.

Prelegenci

Dominika Bucholc – na co dzień holistycznie łączy marketing i sprzedaż. Od lat związana z branżą IT, w której współpracuje z wiodącymi markami na rynku międzynarodowym. W przeszłości z powodzeniem zarządzała komunikacją i promocją największego, polskiego NGO. Naukowo zajmuje się mediami i neuromarketingiem, a w wolnych chwilach podróżuje po świecie ze swoim owczarkiem podhalańskim.

Aleksandra Fajęcka – mgr. dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, EMBA, DBA Collegium Humanum. Założycielka i prezes Zarządu Grupy Medialnej AFA MEDIA, ADHELLO, międzynarodowy ekspert mobile & digital marketingu, wykładowca w Szkole Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum, współzałożycielka Instytutu Mobile Marketingu. Z mediami związana od 2001 roku. Pracowała w Grupie Polsat, rozwijała kanał tematyczny ITV, Polonię 1, Tele 5. Twórca serwisu PolandGo.pl, HelloMamo i innych.

Wiola Klimczak – współzałożycielka Fundacji IT Girls. Skończyła informatykę na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w branży IT jako programistka i analityczka danych. W fundacji spełnia się w roli mentorki dzieci i młodzieży. Regularnie prowadzi i organizuje warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Dawid Leśniakiewicz – współzałożyciel szkoły Giganci Programowania (Coding Giants), jednego z najszybciej rozwijających się polskich EdTechów, w której dzieci i młodzież poznają tajniki kodowania. Ukończył Politechnikę Warszawską i przez kilka lat zawodowo zajmował się programowaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie łączy funkcje zarządcze z dzieleniem się pasją do programowania z młodymi ludźmi. Dwukrotny laureat „30 przed 30” magazynu Forbes (2020, 2021) oraz laureat nagrody specjalnej EY Przedsiębiorca Roku 2021.

Michał Misztal – prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów. Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców, dla których przeprowadził kilka tysięcy godzin doradczych. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwota przekroczyła 20 mln zł.

Share.
Exit mobile version