Biznes Gospodarka Wiadomości

Zacznij oszczędzać. Jak zarobić na niechcianych ubraniach?

Kto z nas nie ma w domu rzeczy, których od wielu sezonów nie nosi? Ile razy podczas zakupów kupiliśmy coś kierując się impulsem, a następnie nie do końca byliśmy przekonani, że ta bluzka, sukienka czy buty kiedykolwiek staną się elementem naszej stylizacji? Niestety, z problemem zbyt dużej ilości nienoszonych rzeczy każdy z nas mierzył się chociaż raz. Niektóre z nich kojarzą nam się z miłymi chwilami, inne po prostu zalegają w szafie i zabierają nam przestrzeń. Niezależnie od powodów, dlaczego dane ubranie nie jest częścią naszej stałej garderoby, warto zebrać się do tego, aby przeorganizować swoją szafę. Dzisiaj podamy Wam kilka sposobów, co zrobić aby pozbyć się ubrań, których nie nosimy i… jeszcze na tym zarobić.

Sprzedaż on-line

Tak naprawdę, możemy sprzedać mnóstwo rzeczy nawet nie wychodząc z domu. Z pomocą przybywają nam popularne aplikacje za pośrednictwem których mamy możliwość, aby zaprezentować nasze ubrania i przy okazji się wzbogacić.

Jedną z takich aplikacji jest Vinted czyli społeczność fanów mody z drugiej ręki. Hasło firmy głosi, aby dać nienoszonym ubraniom drugie życie i zarabiać na ich sprzedaży. Biorąc pod uwagę, że społeczność Vinted to ponad 45 milionów użytkowników, trzeba przyznać, że pomysł okazał się ogromnym sukcesem.

Podobnie działa portal Szafa.pl na którym możemy zaprezentować zawartość swojej szafy, sprzedawać ubrania, a także się nimi wymieniać. Wystarczy zrobić zdjęcie, przygotować opis produktu i czekać na zainteresowanie potencjalnych kupujących.

Sprzedaż za pośrednictwem grup na facebooku lub instagrama

Facebook i instagram to nie tylko serwisy, na których możemy dzielić się swoim, a także obserwować życie innych. To także świetna forma do sprzedaży rzeczy używanych i tych, które są nam już nieprzydatne. Wiele popularnych influencerek tworzy konta, które służą tylko i wyłącznie do sprzedaży ubrań.

My także możemy robić to na naszym profilu lub stworzyć nowy, który będzie nam służył tylko prezentowania ubrań, w których już nie chodzimy.

Na facebooku natomiast, ogromną popularnością cieszą się grupy, gdzie bez problemu możemy wystawić na sprzedaż swoje używane ubrania. Należy jednak pamiętać, że ważne jest, aby były one w dobrym stanie i zgodne z opisem produktu, tak aby po transakcji uniknąć nieprzyjemności.

Allegro/ Ebay/ Olx/ Vintage

Oczywiście warto także skorzystać z serwisu, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Wystawienie nienoszonych ubrań na allegro, ebay’u, aplikacji Vintage lub innym portalu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. To, co dla nas już jest nieprzydatne, może okazać się wspaniałą nowością dla kogoś innego, która wzbogaci lub całkowicie odświeży jego stylizację. Parę dobrych zdjęć, krótki opis i produkt wystawiony.

Wyprzedaż garażowa

Coraz bardziej popularne stają się tzw. wyprzedaże garażowe. Jest to świetny pomysł na spotkanie się ze znajomymi i zorganizowanie małego bazarku z ubraniami. Wbrew pozorom- nie potrzebujemy do tego ogromnej przestrzeni. Wystarczy zwykły pokój, który na kilka godzin zamieni się w sklep. Aby odzew był większy, warto nagłośnić akcję wśród znajomych i im także zaproponować wzięcie w niej udziału. Kto wie, może pozbędziecie się starych ubrań, a odświeżycie nowe znajomości?

Wynajęcie tzw. wieszaka w komisie z ubraniami

W wielu miastach funkcjonują komisy z ubraniami. Są to miejsca w których rzeczy zalegające na strychu, w piwnicy czy starym kartonie mogą zyskać drugie życie. Możemy oddać tam nasze ubrania i czekać, czy znajdą nowego nabywcę.

Oczywiście zyskiem musimy podzielić się z osobą, od której podnajmujemy wieszak lub miejsce w komisie, dlatego warto w tego typu miejscach zostawiać nieco droższe ubrania i dodatki.

Zakończenie:

Mamy nadzieję, że któryś z naszych pomysłów przypadł Wam do gustu i skorzystacie z niego gdy już uda Wam się przeselekcjonować Wasze ubrania. Pamiętajcie, że nie ma nic gorszego niż magazynowanie niepotrzebnych rzeczy, gdyż szansa, że założycie na siebie buty, które od 3 lat leżą w szafie lub marynarkę, która czeka na to, aż schudniecie na tyle, że zaczniecie się w nią mieścić są naprawdę nikłe. Warto więc stworzyć przestrzeń na nowe zakupy, a przy okazji- zarobić na sprzedaży swoich starych ubrań. Powodzenia!

Red. Karolina Motylewska

You may also like