Jak podaje serwis Gov.pl

Lublin był gospodarzem pierwszej konferencji CEE Edu Digital Summit 2022 – cyfrowego szczytu krajów Trójmorza poświęconego edukacji cyfrowej. Podczas wydarzenia dyskutowano na temat zawodów przyszłości, technologii cyfrowych dla edukacji oraz cyberzagrożeniach. Konferencję zorganizował Związek Cyfrowa Polska. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Dyskusja na temat cyfrowej edukacji 

W dyskusji na temat edukacji cyfrowej wzięli udział eksperci, reprezentanci najważniejszych producentów oraz przedstawiciele rządów państw regionu Trójmorza. Wśród zagadnień podejmowanych podczas wydarzenia znalazły się m.in.:

  • pozycja edukacji na cyfrowej mapie transformacji państw Trójmorza,
  • technologie cyfrowe dla edukacji,
  • cyberzagrożenia i odporność nowoczesnej edukacji na niebezpieczeństwa jutra,
  • zawody jutra i przemiany na cyfrowym rynku pracy.

Na konferencji Ministerstwo Edukacji i Nauki reprezentowała m.in. Justyna Orłowska. Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej mówiła o inwestycjach cyfrowych w polskich szkołach, przede wszystkim o programie „Laboratoria Przyszłości”.

Podczas wydarzenia nagrodzono także szkoły, które zwyciężyły w konkursie dla nauczycieli i uczniów na wymarzoną lekcję z wykorzystaniem sprzętu zakupionego z programu „Laboratoria Przyszłości”.

CEE Edu Digital Summit 2022 to kolejna inicjatywa realizowana w ramach CEE Digital Coalition, która zrzesza organizacje branży cyfrowej z całej Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce działania CEE Digital Coalition reprezentuje i koordynuje Związek Cyfrowa Polska.

„To wyjątkowe przedsięwzięcie, wspierające nowe technologie, które obecnie rozwijają się w ekstremalnie szybkim tempie”- mówi Aleksandra Fajęcka, Prezes Grupy AFA MEDIA

  • źródło: Gov.pl

You may also like