Biznes Nieruchomości Ubezpieczenia Wiadomości

Jesteś ubezpieczony?! Teraz możesz więcej!

Jesteś ubezpieczony? Pamiętaj o nowych ułatwieniach

Działając zgodnie z rekomendacjami Polskiej Izby Ubezpieczeń, towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują działania odciążające finansowo klientów.

Kluczowa do płynnego działania w tak trudnych miesiącach jest możliwość zdalnej obsługi i pozyskiwania klientów, uwzględniając indywidualne zapytania i potrzeby. Pełna oferta w formie internetowej wraz z błyskawiczną reakcją na każde pytania czy potrzeby klientów, zwiększa zaufanie klientów wobec firmy.

Wiele agencji ubezpieczeniowych uruchomiło usługi zdalne, począwszy od przedstawienia pełnych ofert, konsultacje z agentem, przez wycenę, zakup wybranej usługi, możliwość do dokonywania zmian w aktualnych polisach, po system zgłaszania szkód i ich rozpatrywania.

Firmy uruchomiły zdalną sprzedaż swoich usług. Spora część umów ubezpieczeniowych czy obsługa szkód już wcześniej opierała się na elektronicznym obiegu dokumentów, teraz dochodzą kolejne.

Jeśli jesteś ubezpieczony albo szukasz możliwości ubezpieczeniowych, nie panikuj. Ubezpieczyciele wyszli naprzeciw zarówno klientom indywidualnym jak i korporacyjnym.

Praktyki i inicjatywy wprowadzone przez firmy ubezpieczeniowe:

Możliwość zakupu polisy online, zdalna wypłata środków z polisy na życie.

Zdalne zgłoszenie szkody, złożenie wniosku o odszkodowanie. Likwidację szkód komunikacyjnych zdalnie oraz załatwianie kwestii bezspornych odszkodowań.  Elektroniczne przetwarzanie dokumentów szkodowych; Wideo oględzin.

Telemedycyna: wsparcie lekarzy w postaci wideo rozmów czy elektroniczne recepty w przypadku konkretnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Formularze, aplikacje służące do przesyłania zdjęć w przypadku szkód komunikacyjnych, śledzenia statusu zgłoszonej szkody

Mobilna inspekcja ubezpieczonego pojazdu.

Kilkumiesięczne okresy odroczenia składki z pełną ochroną ubezpieczeniową

Możliwość czasowego obniżenia składki i sumy ubezpieczenia.

Zawieszenie składki ubezpieczeniowej na kilka miesięcy, utrzymując pełną ochronę.

Możliwość opłacania składki w ratach w przypadku polisy OC czy innych ubezpieczeniach.

Modyfikacje polis na podstawie skanów i zdjęć przesłanych przez klienta.

Uproszczenie procesów zapłaty faktur dla rzeczoznawców

Ubezpieczenie pracownicze grupowe, na wypadek zarażenia się wirusem, które gwarantuje świadczenie związane z pobytem w szpitalu oraz w trakcie hospitalizacji.

Tymczasowa rezygnacja z wymogu dostarczania zaświadczeń o przeglądach budowlanych przy ubezpieczeniu mieszkań i domów

Niektóre agencje wychodzą poza sztywne ramy i dostarczają pośrednio wsparcia w tym czasie, publikując artykuły z pomysłami na spędzenie czasu, wywiady z psychologami oraz rozmowy z ekspertami z rzetelną wiedzą o sytuacji pandemicznej.

Jeżeli potrzebujesz spotkania np. z rzeczoznawcą i w wyjątkowych sytuacjach uda się to zorganizować, pamiętaj o zastosowaniu się do wszelkich standardów bezpieczeństwa:

mieszkanie powinno być, wyczyszczone, sterylnie odkażone, zaopatrzone w maseczkę i rękawiczki zarówno dla siebie jak i gościa.

Sprawdź, jakie możliwości stworzył twój ubezpieczyciel, a jeśli chcesz się ubezpieczyć, zweryfikuj, czy firma wyszła naprzeciw Twoim potrzebom. Dany zakład ubezpieczeń dobrowolnie wprowadza pewne zmiany albo rekomendacje Państwowej Izby Ubezpieczeń, dowiedz się co Ci przysługuje i jakie wnioski należy wysłać, aby skorzystać z owych udogodnień.

 

You may also like