Biznes Eventy Wiadomości

Marketingowa potęga MMA. Sport warty miliony.

Sporty walki w Polsce, stają się coraz bardziej ekskluzywnym i pożądanym obszarem biznesowym. Wartość rynku reklamowego MMA, rośnie w spektakularnym tempie.


Prezesi korporacji, zamiast wynajmować gwiazdy muzyczne, artystyczne umilające przyjęcie, bankiet czy event firmowy, coraz częściej korzystają z nieszablonowych i widowiskowych form rozrywki, które zostaną gościom w pamięci przez długi czas czyli oferta Exclusive Private MMA.

Jeszcze do niedawna, niektórym MMA kojarzyło się z niezrozumiałą bijatyką, niszą, obecnie sport ten przyciąga prawie 5 mln fanów.

Można więc szacować, że rynek MMA w Polsce wart jest około 40 mln złotych rocznie i cały czas rośnie.

 

Jak podaje Newsweek z zestawienia firmy Pentagon Research, zajmującej się mierzeniem wydatków na marketing sportowy, wynika, że na liście najbardziej atrakcyjnych dla reklamodawców dyscyplin sportu w Polsce, sporty walki zajmują czwarte miejsce – po piłce nożnej, siatkówce i skokach narciarskich.

Natomiast wg. Press Service, już w 2017 roku MMA było trzecią dyscypliną sportową pod względem liczby publikacji w kraju.

W miniony weekend, odbyła się jedna z największych gal dedykowana fanom MMA w Polsce. Organizowany przez międzynarodowy podmiot Babilon MMA event, przyciągnął ponad 1500 fanów stacjonarnie i ponad 100 tys widzów przed telewizyjne ekrany.

Emocje na poziomie narodowym, zacięta walka, widowiskowa relacja.

Szesnastu zawodników, osiem starć w tym walka wieczoru- Polak kontra Niemiec. Daniel Rutkowski spotkał się z Niemcem Rene Runge.

Wydarzenie, przyciągnęło nie tylko fanów tego sportu ale również gwiazdy, ludzi biznesu czy sztuki. Jak donosi Jastrząbpost, na evencie można było zobaczyć Joannę Jędrzejczyk, Monikę Goździalską, Marcelę Leszczak, a także przedstawicieli mediów i biznesu.

 

 

Emocje na najwyższym poziomie, prestiż wydarzenia, błyski fleszy i czerwony dywan to diametralna zmiana w postrzeganiu tego sportu w Polsce, jednocześnie stwarzająca niezwykle interesujący, wręcz pożądany obszar dla potencjalnych reklamodawców i sponsorów.

 

 
„Staramy się zapewniać kibicom, widzom i fanom emocje na najwyższym poziomie, jednocześnie cyklicznie podnosząc standard realizowanych eventów, zarówno od strony zawodniczej jak i organizacyjnej”

powiedział Przemysław Krok, współzałożyciel oraz Członek Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Grupy Babilon MMA, międzynarodowej, elitarnej federacji dla najlepszych, najbardziej wykwalifikowanych zawodników.

Już wkrótce kolejne Gale Babilon MMA, realizowane na terenie całej Polski.

Emisja na żywo na kanale Polsat Sport, Super Polsat i Ipla.TV.

 

Redakcja: Anna MIrowska

 

 

You may also like