Biznes Nowe Technologie Wiadomości

Ekologia przyszłości. Powstaje największa w Polsce farma fotowoltaiczna.

Ekologia, to hasło dzisiejszych czasów. Jak grzyby po deszczu powstają kolejne firmy, zajmujące się fotowoltaiką, o czym pisaliśmy w artykule Fotowoltaika eko energia za którą płacisz mniej.

Mimo, że jeszcze rok temu wielu Polaków nie do końca wiedziało czym dokładnie jest fotowoltaika i jakie korzyści płyną z jej wykorzystania, to obecnie temat jest coraz bardziej na czasie.

Fotowoltaika to wykorzystanie energii słonecznej, ukłon w stronę ekologii i ogromna oszczędność dla portfela klienta indywidualnego.

Koncern ZE PAK wchodzący w skład najpotężniejszej grupy medialno-technologicznej, należącej do Zygmunta Solorza rusza z innowacją na skalę międzynarodową.

W dziesięć lat zrezygnuje z węgla i będzie produkować wyłącznie zieloną energię. Zamiast węgla zostanie wykorzystana energia ze słońca wiatru i wodoru.

Jak podaje polsatnews, Ponad 160 tysięcy takich paneli o mocy 440 vat każdy stanie na zrekultywowanych terenach po kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. To element planowanej transformacji energetycznej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

W ciągu najbliższych 10 lat, ZE PAK ambitnie planuje całkowite zastąpienie węgla odnawialnymi źródłami energii. Oprócz słońca, energia ma być produkowana z wiatru, biomasy i biogazu. W planach jest też wytwarzanie zielonego wodoru.

To ogromny przełom nie tylko w kontekście ekologii ale przede wszystkim rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego.

 

You may also like